Aký prípravok mi pomôže na akné a na flľaky na tvári počas tehotenstva?

Zodpovedané
1. mar 2020

Dobrý deň,

som tehotná a mám akné a fľaky na tvári.

Aký prípravok mi pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na aknóznu pleť môžte používať Bioderma Sebium sensitive krém.

Akné sa počas tehotenstva vyskytuje v dôsledku zmeny hormónov, po tehotenstve sa to upraví. Preto je potrebné sa hlavne zamerať na čistenie pleti. Môžte používať bežné kozmetické prípravky, ktoré neobsahujú retinoidy.

Takisto sa môžu vyskytnúť pigmentové fľaky, tie Vám po tehotenstve buď zmiznú alebo nie. Nie je potrebné ich riešiť počas tehotenstva. Ak Vám po tehotenstve ostanú na tvári, tak môžte používať antipigmentačné krémy, majú ich rôzne kozmetické značky.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová