Bude stačiť užívať polovičnú dávku pupalky dvojročnej na úpravu cyklu?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

mám 44 rokov a začala mi vynechávať menštruácia. Kamarátka mi poradila užívať pupalku dvojročnú. Cyklus sa celkom upravil. Užívam 1000 mg balenie, no tablety sú dosť veľké a ťažšie sa prehĺtajú.

Bude mať taký účinok aj 500 mg?

Mám ju užívať stále bez prestávky, až kým nenastane menopauza?

Mám obavu, že ak by som ich prestala brať, tak mi znova bude vynechávať menštruácia.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Neviem aký konkrétny produkt užívate (neuviedli ste to). Pokiaľ Vám robia problémy veľké tablety, existuje aj 500 mg tableta. Skúste sa poradiť v lekárni. Na to, aby ste dosahovali požadovaný efekt nie ju potrebné brať doplnok stále.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie