Mám vysadiť Canesten Gyn tabletky a krém Canesten, keď som začala krvácať?

Zodpovedané
20. nov 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila. Začala som užívať tabletky Canesten Gyn na 6 dní s aplikátorom a krém Canesten týždeň pred menštruáciou. Po druhom dni užívania som si všimla oranžovo-ružový výtok. Dnes, keď už mi chýba dobrať posledné 3 tabletky, tak som začala krvácať a začali mi bolesti v podbrušku. Iné lieky neužívam. Neberiem ani antikoncepciu, keďže sa snažíme o dieťa.

Mám ich prestať užívať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Ak sa jedná o začínajúcu menštruáciu, liečba Canestenom sa má ukončiť.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie