Môže dvojročné dieťa užívať B komplex?

Zodpovedané
8. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania B komplexu. Moje dieťa má dva roky a málo papá, preto mu chcem nasadiť B komplex.

Môže užívať dvojročné dieťa B komplex kvapky od Generica v nižších dávkach?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neodporúčam.
B-komplex kvapky a tablety sú vhodné až od 3 rokov dieťaťa.

Odporúčam vyskúšať sirup Pediakid na chuť do jedla. Je vhodný pre deti od 1 roka a užíva sa 1 kávová lyžička denne po jedle. Potrebné podávať 1 - 2 mesiace.

Používa sa práve na problém, ktorý popisujete. Je založený na báze rastlinných výťažkov, ktoré podporujú chuť do jedla 🙂

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová