Môže vyššia dávka magnézia v tehotenstve uškodiť plodu?

Zodpovedané
11. feb 2022

Dobrý deň,

som v prvom trimestri tehotenstva. Niekoľkokrát som užila väčšu dávku magnézia ako je odporúčaná pre tehotné ženy. Myslela som si, že to je v poriadku. Asi trikrát dve tabletky Magnerotu za deň a následne asi tri dni po sebe po jednej tabletke (500 mg).

Mohla som uškodiť plodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávajte sa dennú dávku ste neprekročili, plodu ste určite neuškodili.

Pre vysvetlenie : 500 mg je hodnota soli (orotas dihydricus v prípade Magnetoru), v ktorej je magnézium viazané, ale obsah čistého samotného magnézia je 32,8 mg v 1 tablete. Je to mätúce pre mnohých pacientov.

Dávka 3x denne 2 tablety ako ste užívali je úplne v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut