Môžem užívať Cabest, keď sa snažíme o bábo?

Zodpovedané
13. sep 2019

Dobrý deň,

snažíme sa o bábätko a potrebujem znížiť prolaktín v krvi.

Môžem užívať Cabest?

V letáku je upozornenie, že mesiac po užívaní je možné začať sa snažiť. Môj gynekológ ma na niečo také neupozornil. Zároveň mi predpísal aj Duphaston, ktorý mám brať súčasne s Cabestom.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najprv by ste si mali Cabestom upraviť hladinu prolaktínu a tak sa snažiť o bábätko.

Cabest má dlhodobí účinok, preto aj keď ho po čase prestanete užívať, tak hladina prolaktínu sa udrží v normálnych hodnotách a teda budete môcť otehotnieť. Počas tehotenstva potom prirodzene hladina prolaktínu opäť rastie.

Osobne som tiež užívala dlhodobo Cabest a endokrinologička mi vždy prízvukovala, že keď budem chcieť bábo, tak ho musím vysadiť. Tak som aj spravila a bez problémov som otehotnela.

Prosím prediskutujte si to ešte raz so svojím lekárom. Nemali by ste otehotnieť počas užívania Cabestu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová