Môžem užívať Macmiror complex v 11. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
14. mar 2020

Dobrý deň,

gynekologička mi predpísala na preliečenie Macmiror complex 500, nakoľko mi zistili z výteru stafylokoka. Som v 11+1 tt a povedala, mi že uvedený liek užívať môžem. Nemám žiadne príznaky.

V pribalovom letáku však píšu, že sa nesmie podávať v prvom trimestri. Bojím sa, aby nejak neuškodilo bábätku.

Aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Macmiror complex obsahuje kombináciu liečiv, pri ktorých nie je jasný negatívny účinok na plod.

Preto sa v prvom trimestri, kedy dochádza k vývoju orgánov neodporúča užívanie Macmiror complex. Zodpovednosť za indikáciu nesie ošetrujúci lekár. Výrobca však užívanie v prvom trimestri neodporúča.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová