Sú v poriadku bolesti bradaviek pri užívaní lieku Alventa?

Zodpovedané
16. apr 2024

Dobrý deň,

beriem Alventu na striedačku - 37,5 jeden deň 2x 37,5 druhý deň. Som tretí týždeň po tejto zvýšenej dávke a objavili sa mi bolesti bradaviek a po stlačení malé kvapky mlieka, prípadne len takej mliečnej tekutiny. Viem, že až to vedľajšie účinky a s pani doktorkou som konzultovala. Bola prekvapená a nič nepovedala.

Je šanca, že to odíde?

Mám čakať alebo ísť znovu a zmeniť lieky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Liek spôsobuje hyperprolaktinémiu, vďaka čomu sa Vám spustil sekrét z bradaviek. Zvýšená hladina prolaktínu bude pretvávavať počas užívania lieku. Pokiaľ Vás to obťažuje, konzultujte s lekárkou inú skupinu liekov.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie