Aké vitamíny mám brať v 3. trimestri, aby som neochorela?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

termín pôrodu mám 20. novembra. Od začiatku tehotenstva beriem LejdyVita, no pociťujem škriabanie v hrdle a mám nádchu. Čítala som, že v 3. trimestri je zvýšená potreba vitamínu D až 1600 iu. LejdyVita má 800.

Potrebujem zvýšiť dávku vitamínu C a D?

Čo robiť pred koncom tehotenstva, aby som neochorela?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri škriabaní v hrdle v tehotenstve môžete užívať bežné prírodné preparáty, cmúľacie cukríky, med, cesnak a podobne.

Potrebná je vyššia dávka vitamínov C, D a zinku. Pokiaľ nie sú celkové prejavy ochorenia, nie je potrebné užívať antibiotiká.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič