Ako užívať Duphaston v prípade tehotenstva?

Zodpovedané
22. mar 2024

Dobrý deň,

gynekológ mi predpísal Duphaston s užívaním od 16. dňa cyklu. Nepovedal mi čo ďalej v prípade, ak sa mi podarí otehotnieť. Momentálne som 12 dní po ovulácii a tehotenský test mám zatiaľ negatívny. Menštruáciu normálne mávam na 29. deň cyklu. Dnes mám 26. deň cyklu.

Čítala som, že Duphaston by sa nemal vysadiť pri otehotnení.

Čo ak ho dva dni neužijem a potom po vynechaní menštruácie a pozitívnom teste opäť začnem užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Duphaston užívajte 10 dní 2xl tbl. Ak nepríde menzes po vysadení Duphastonu do 5 dní, tak je potrebné zrealizovať tehotenský test a pri jeho pozitivite je znova potrebné nasadiť Duphaston.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič