Do ktorého týždňa tehotenstva je bezpečné užívanie lieku Xonvea?

Zodpovedané
26. mar 2024

Dobrý deň,

momentálne som v 22. týždni a nevoľnosti mám stále. Od 7. týždňa beriem liek Xonvea.

Do akého týždňa je bezpečné užívanie tohto lieku?

Môj gynekológ mi ho predpísal ďalej, keďže bez toho reálne neviem existovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

Xonvea je jediný preparát určený na liečbu tehotenských nevoľností a vracania. Zatiaľ s ním mám veľmi dobré skúsenosti.

Užívanie tohto lieku nie je časovo obmedzené týždňom tehotenstva, takže je možné ho použiť aj v 2. a 3. trimestri. Väčšinou tehotenské nevoľnosti odoznievajú do 20. týždňa tehotenstva. Xonveu je potrebné užívať iba nevyhnutne potrebný čas pri pretrvávaní ťažkostí.

Pokiaľ zdravotné ťažkosti po vysadení pretrvávajú, tak je možné Xonveu užívať ďalej.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič