Je potrebné počas tehotenstva dopĺňať vitamíny?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

som v 9. týždni tehotenstva. Moja gynekologička mi neodporúča užívať ani kyselinu listovú, vraj jej mám podľa výsledkov z krvi dostatok. Mne však príde, že by som niečo užívať mala.

Pri prvom dieťati som užívala kyselinu listovú celé tehotenstvo, tak mi to vtedy odporučila iná gynekologička.

Je teda potrebné počas tehotenstva dopĺňať nejaké vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

prekoncepčne a v prvom trimestri určite odporúčam užívať kyselinu listovú. Pri pestrej strave a zdravej osobe nie je vyslovene potrebné užívať ďalšie vitamíny.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič