Ktoré konkrétne magnézium je vhodné užívať v tehotenstve?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom užívania magnézia. Užívam Magnerot alebo Magnosolv a stále mávam kŕče.

Ktoré konkrétne magnézium je vhodné užívať v tehotenstve?

V akom množstve?

Aké maximálne množstvo môžem brať aj dlhodobo?

Ďakujem

Dobrý deň,

magnézium je stále to isté, len je v rôznej molekule a aplikačnej forme podľa výroby. Pri niektorých ochoreniach, napríklad pri preeklampsii sa používa dávkovanie až do 10 g magnézia denne.

U tehotnej pri kontrakciách maternice je dávkovanie 3x 500 mg do max. 5x 500 mg tbl. Ak napriek užívaniu magnézia pretrvávajú kŕče, skúste pridať k magnéziu aj vitamíny skupiny B.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič