Stačí mi začať brať mesiac - dva pred plánovaným otehotnením kyselinu listovú?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň

mám pravidelný 28-dňový menštruačný cyklus a plánujeme bábätko. Mám 34 rokov, jedno dieťa už mám.

Stačí mi začať brať mesiac - dva pred plánovaným otehotnením kyselinu listovú?

Bojím sa, aby mi prípravky typu Inofolic a iné nerozhádzali cyklus.

Mám skúsiť brať iné vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete užívať hociktoré vitamíny na plánovanie tehotenstva.

Štandartne vitamíny a Inofolic nezhoršujú a nerozhadzujú menštruačný cyklus. Skôr opačne - pri anovulačnom cykle a hlavne PCO zvyšujú percento ovulačných cyklov.

Dodržujte dávkovanie odporúčané výrobcom.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič