Aké vyšetrenia absolvujem v pľúcnej ambulancii po prekonaní Covid-19 a stálych problémoch?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

po prekonanom Covide-19 bol RTG pľúc bez nálezu, teda čistý. Nakoľko mi aj 5. týždeň od potvrdenia Covidu pretrvávajú celodenné zvýšené teploty (do 37,5°C) a kašeľ, tak mi lekárka odporučila vyšetrenie v pľúcnej ambulancii.

Aké vyšetrenia okrem opakovaného RTG pľúc mi tam budú robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

každý pľúcny lekár si robí ďalšie vyšetrenia na základe samotného vyšetrenia pacienta a jeho ťažkostí.

Štandardne sa robí odber krvi a spirometrické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková