Ako hodnotíte moje výsledky z MRI chrbtice?

Zodpovedané
1. dec 2021

Dobrý deň,

mám 41 rokov a absolvovala som MRI chrbtice.

Výsledky:
Chrbtica znázornená v sagitálnej rovine od CC prechodu po Th5. Napriamená C lordóza, telá stavcov zachovanej výšky, bez ložiskových zmien. Spinálny kanál primárne nestenotický. Zobrazená miecha primeranej šírky, bez ložiskových zmien.

V C5/6 disk mierne zúžený, hyposignálny, prominuje cirkulárne do 2mm, s miernym tlakom na durálny vak, bez dosahovania na miechu, neuroforamina bilat. voľné.

V C6/7 disk zúžený, hyposignálny, krycie plochy priľahlých stavcov sú nerovnomerné, so sprievodnými signálovými zmenami typu Modic II., disk prominuje cirkulárne s max. paramediálne vpravo a preforaminálne vľavo, cca 3mm, parciálne krytý dorzálnymi osteofytmi s tlakom na durálny vak s naznačeným kontaktom na miechu vpravo, s miernou stenozáciou later. recesov. Spinálny kanál je v tejto úrovni mierne zúžený v AP rozmere na 8 - 9 mm. Neuroforamina bilat. voľné.

Záver:
Napriamená C lordóza
Chondróza a bulding disku C5/6
Osteochondróza C6/7, Modic II., cirkulárny excentický bulding disku C6/7, podľa popisu
Bez C myelopatiaňe

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

bulging disku je vyklenutie platničky. Z hľadiska závažnosti a spôsobovaných bolestí je bulging disku obvykle menej závažný ako iné ochorenia medzistavcových platničiek.

Myslím si, že najdôležitejšie je pre Vás pravidelné cvičenie s fyzioterapeutom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková