Ako liečiť kalcifikát, herniu a zväčšenie brucha?

Zodpovedané
8. mar 2020

Dobrý deň,

bola som na kontrolné USG brucha, lebo v roku 2015 mi našli hemangióm a v posledom čase som v okolí brucha mala občasnú bolesť. A tiež sa mi zväčšilo brucho. Možno som aj cez zimu pribrala.

Na tomto USG už hemangióm nevideli, ale objavili mi kalcifikát a umbilikárnu herniu.

Je potrebné s tým niečo robiť?

Môžem s herniou otehotnieť?

Mám riešiť zväčšenie brucha nejakými vyšetreniami, alebo to spôsobuje hernia?

A čo tá druhá akoby prídavná slezina?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kalcifikát nie je potrebné riešiť. Umbilikálna hernia je vlastne pruh v oblasti pupka, ide a maly pruh.

Myslím si, že s herniou môžete otehotnieť, avšak sa v tehotenstve môže zväčšiť a v budúcnosti bude potom potrebná operácia.

Bližšie informácie ohľadom operačného riešenia Vám povedia chirurgovia, môžete ich navštíviť aj teraz a oni Vám najlepšie povedia, kedy a či vôbec je potrebné takúto herniu operovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková