Ako znížim pulz?

Zodpovedané
31. aug 2022

Dobrý deň,

mám 20 rokov, covid som mala v januári 2022. Po siedmich mesiacoch som zaregistrovala, že sa mi zvýšil pulz. Pri chôdzi ho mám aj 130. EKG a sono boli v poriadku, Holter zistil jemnú tachykardiu a vegetatívnu dystóniu. Užívala som Betaloc 25mg, ale tep sa mi zdal rovnaký, možno len trochu nižší. Užívam aj magnézium, zistili mi postcovidový syndróm.

Je ešte vhodne užívať ďalej tento liek, alebo treba len čas na upravenie "rozhodeného" nervového systému po covide?

Bojím sa aj niečo robiť, lebo neviem, či sa mi nemôže kvôli vyššiemu pulzu niečo stať.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa na EKG Holtri nepotvrdila žiadna závažná arytmia, tak nemusíte mať obavy.

Vhodné je užívať Betaloc, pokiaľ sa neupraví srdcová frekvencia. Postcovidové tachykardie pretrvávajú niekoľko mesiacov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková