Čo môže spôsobovať tŕpnutie rúk počas spánku v tehotenstve?

Zodpovedané
15. sep 2022

Dobrý deň,

posledné 3 noci sa zobúdzam na to, že mi tŕpne ľavá ruka od lakťa po prsty, v prstoch tiež cítim mravčenie. V priebehu 5 minút to odznie, ale prejde to do pravej ruky. Tiež to netrvá dlho. Ďalšie príznaky nepociťujem. Som v 5. mesiaci tehotenstva.

Čo môže spôsobovať tŕpnutie rúk?

Ďakujem

Dobrý deň,

tŕpnutie končatín v tehotenstve môže najčastejšie spôsobiť nedostatok horčíka, preto vyskúšajte užívať Magnerot 1-2xdenne.

Ak bude tŕpnutie pretrvávať, tak je potrebná konzultácia neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková