Čo znamená bolesť medzi ľavou lopatkou a chrbticou?

Zodpovedané
14. apr 2022

Dobrý deň,

pociťujem bolesť, ako keby zablokovanie, resp. zacviknutie medzi ľavou lopatkou a chrbticou. Bolesť pociťujem pri pohybe, pri predklone, pri otočení, pri nosení niečoho, po zatlačení na to miesto.

Navštívila som chiropraktika, ktorý ma skúsil napraviť. Nepomohlo.

Čo môže byť v tejto oblasti zacviknuté?

O aký problém môže ísť?

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je bolesť viazaná na pohyb, tak príčina bude najskôr ortopedického pôvodu. Jedna návšteva chiropraktika nemusí vždy stačiť.

Pri silných bolestiach sa podávajú lieky tlmiace bolesť a zápal a lieky na uvoľnenie svalov. Taktiež môžete aj lokálne použiť náplasti. Ak sa stav na liečbe nezlepší, tak následne by ste mali navštíviť ortopéda.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková