Má Uro-Vaxom vplyv na to, že nie je možné odchytiť baktériu?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

už cca 3 roky ma trápia bolesti v oblasti krížov, slabín a mechúra. Nedávno sa k ním pridružila bolesť brucha a chrbta. Lekárom sa zatiaľ nepodarilo vykultivovať baktériu. Sono obličiek je v poriadku.

Teraz užívam Augmentin a Uro-Vaxom. Močový sediment ukazuje zvýšené leukocyty.

Môže mať vplyv Uro-Vaxom na to, že nie je možné odchytiť baktériu?

Je pri chronickom ochorení ešte možné detekovať baktériu?

Urovaxom mi tlmí bolesti, zlepšuje stav, ale nič nerieši. Aktuálne užívaný Augmentin nezaberá.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri dlhodobých zápaloch v močových cestách sa zvyčajne takmer vždy podarí vykultivovať baktériu v moči. Nemyslím si, že Uro-Vaxom by zastrel laboratórny nález.

Vzhľadom na bolesti v oblasti krížov a slabín by bolo vhodné poradiť sa s fyzioterapeutom, pretože príčina môže byť aj ortopedická.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková