Mávam časté bolesti chrbtice. Môžem mať problémy s dýchaním?

Zodpovedané
12. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mávam časté bolesti chrbtice. Niekedy sa v noci zobudím a potrebujem lapať po dychu. Ako keby som chvíľu nedýchala.

Môžem mať problémy s dýchaním?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

problémy s dychom môžu súvisieť s chrbticou, ale aj nemusia.

Ak sa pacienti v noci budia s tým, že nemôžu dýchať, tak môže ísť aj o tetániu, u starších ľudí sa môžu objaviť problémy so srdcom, a preto lapajú po dychu.

Na určenie príčiny Vašich ťažkostí je preto potrebné vyšetrenie u Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková