Môže pineálna cysta spôsobiť zhoršený zrak a vedomie?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

mám pineálnu cystu o veľkosti 3 x 2,5 mm.

Môže takáto cysta spôsobiť zhoršený zrak a vedomie?

Napríklad na základe zlého umiestnenia blízko nervu. Tieto 2 príznaky prišli náhle s následným stupňovaním. Cysta bola nájdená pomocou MRI. Pred 5 rokmi sa tam nález ešte nenachádzal.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pineálna cysta zvyčajne spôsobuje bolesti hlavy, rannú nevoľnosť, epileptické záchvaty alebo poruchu pohybov očí.

Na to, či Vaša cysta má súvis s uvedenými ťažkosťami, by sa mal vyjadriť Váš neurológ, ktorý presne pozná Vašu anamnézu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková