Môžem požiadať obvodného lekára, aby ma poslal na magnetickú rezonanciu chrbtice?

Zodpovedané
14. feb 2022

Dobrý deň,

neurologička ma poslala na rehabilitáciu s krčnou chrbticou. Na MR ma neposlala. Vraj bolesti v lopatkách a aj hlavy mi spôsobuje krčná chrbtica. Lieky beriem a pomáhajú mi. Ale niekedy mám bolesti, keď viac ležím alebo sedím.

Môžem požiadať obvodného lekára, aby ma poslal na magnetickú rezonanciu chrbtice?

Ďakujem

Dobrý deň,

praktický lekár pre dospelých nemôže vypísať žiadanku na MR vyšetrenie. Takéto vyšetrenie je viazané na špecialitu.

Ak však chcete toto vyšetrenie absolovovať, tak môžete si ho zaplatiť. Ohľadom cien je potrebné sa informovať na pracovisku, kde chcete byť vyšetrená.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková