Môžem užívať Coryol 12,5 mg a Guajacuran súčasne?

Zodpovedané
19. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania liekov Coryol 12,5 mg a Guajacuran. Môžem ich užívať súčasne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Coryol je liek, ktorý sa používa na liečbu vysokého krvného tlaku alebo pri srdcovom zlyhávaní.

Guajacuran je indikovaný pri zvýšenom napätí (stuhnutí) kostrového svalstva, alebo pri uľahčení vykašliavania.

Tieto lieky sa môžu užívať súčasne, len užívanie vyšších dávok guajacuranu môže nepriaznivo ovplyvniť činnosti vyžadujúce zvýšenú pozornosť. Preto si treba dávať pozor pri šoférovaní motorových vozidiel. Najvhodnejšie je nešoférovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková