Nevedela som o svojom tehotenstve a vypila som alkohol. Ublíži to plodu?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Nebola som si vedomá toho, že som tehotná a vypila som 3 pol deci a jeden pohár vína.

Môže to ublížiť vyvíjajúcemu sa plodu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

alkohol v tehotenstve je škodlivý, avšak prvé dni tehotenstva pokiaľ ešte samotná žena nevie, že je tehotná.

Nie je spojený krvný obeh matky a embrya, preto si myslím, že by to nemalo nijako uškodiť embryu.

Je však dôležité sa počas celého tehotenstva vyvarovať alkoholu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková