Pomôže mi rehabilitácia, keď mám bolesti chrbtice?

Zodpovedané
1. aug 2019

Dobrý deň,

už dlhodobo mám bolesti chrbtice. Na magnetickej rezonancii mi zistili spinálnu stenózu, Schmorlov uzol, výrastky na chrbtici.

Ráno sa budím stuhnutá, ubolená a to nemám ani 40 rokov.

Pomôže mi rehabilitácia alebo masáže?

Dali by sa tie výrastky odstrániť operáciou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

výrastky na chrbtici sa zvyčajne neoperujú. Sú to zmeny, ktoré súvisia s vekom.

Chrbtica sa operuje vo vážnejších prípadoch, pretože operácie chrbtice patria medzi náročné výkony.

Pri Vašich problémoch je dôležité cvičenie pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta, ktorý Vás naučí cviky. Tie môžete následne cvičiť aj doma. Okrem cvičenia je dôležitá každodenná pravidelná chôdza.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková