Prečo je moje brucho citlivé na dotyk?

Zodpovedané
13. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už dlhšiu dobu mám akoby citlivé brucho na dotyk resp. pri jemnom zatlačení. Nemôžem napísať, že sa jedná o bolesť. Skôr je to nepríjemné.

Niekedy je bolesť lokalizovaná na pravej strane pozdĺž akoby od rebier k pupku a v jeho okolí. Inokedy pociťujem bolesť aj vľavo. Občas sa cítim akoby nafúknutá.

O aký problém sa môže jednať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ide o veľmi nešpecifické príznaky, aby sa mohla odhaliť príčina, tak je potrebné si fyzikálne vyšetriť brucho, najmä ho prehmatať, následne odobrať krv.

Môže ísť o rôzne zápalové ochorenia, o Helikobakterovú infekciu, problém so žlčníkom a rôzne iné ochorenia. Preto je najvhodnejšie navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková