Prečo ma pálila žila na ruke?

Zodpovedané
3. nov 2019

Dobrý deň,

dnes ráno ma veľmi pálila ako keby žila na ruke. Cítila som pálivú bolesť. Po čase mi to miesto zmodralo.

V lekárni mi dali masť Heparoid.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o zápal žily, ktorý sa objaví napr. po odbere krvi, po infúznej liečbe, alebo môže ísť o povrchovú tromboflebitidu. Teda o zápal povrchovej žily s trombózou.

Koža nad žilou je zapálená, červená, teplá a bolestivá na dotyk. Lokálne môžete používať Heparoid.

Ak by sa však nález zhoršoval, tak by ste mali navštíviť lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková