Prečo mám bolesť ramena?

Zodpovedané
31. jan 2021

Dobrý deň,

môj problém začal s presilením rúk, nakoľko mám aj ešte nezoperovaný karpálny tunel. Po pár dňoch som začala pociťovať bolesť v oblasti ramena, klúčnej kosti a krčneho svalu.

S rukou hýbem bezbolestne a bolesť pociťujem vtedy, keď sa zaťažím na ruku - rameno. Bolesť pociťujem aj pri zatlačení miesta medzi ramenom, klúčnou kosťou.(vid. obrazok)

Pri kľúčnej kosti (v priehlbinke) som si nahmatala aj zdúrenú pohyblivú a bolestivú uzlinku. Pri tej uzline ma napadla rakovina prsníkov- Pri samo vyšetrení som nič podozrivé v oblasti prsníka nič nenašla. Najbližšie sono prsnikov mám až v marci.

Aký je Váš názor?

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že pôjde o rakovinu prsníka.

Príčina bude najskôr ortopedická. Avšak na potvrdenie diagnózy je potrebné vyšetrenie u lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková