Prečo mám migrénu a kŕče v podbrušku?

Zodpovedané
27. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému - migrény. Od posledného dňa menzesu mám migrénu a bolesť v podbrušku. Až také silné kŕče, že iba lieky od bolesti musím užívať. Mala som aj častú stolicu.

Je to už týždeň a u lekára mi nikdy nič nepovedia. Iba to, že som anemická. Užívanie železa mi spôsobuje nevoľnosť. Uvažovala som nad PMS nakoľko posledné mesiace sa to opakuje.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa Vám tieto ťažkosti opakujú pravidelne a majú súvis s menštruačným cyklom, tak migréna s týmto môže naozaj súvisieť. Mnoho žien máva v určitej fáze cyklu migrény.

Čo sa týka bolestí v podbrušku, tak mali by Ste mať absolvované gynekologické vyšetrenie, sonografické vyšetrenia brucha a ďalšie testy až na základe klinického vyšetrenia u Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková