Prečo mám na ľavej strane krku zväčšenú žilu?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý deň,

už niekoľko rokov mám na pravej strane krku výraznú žilu. Nebolí a na dotyk je mäkká. Krvný tlak mávam skôr nižší. Z estetickej stránky mi to dosť prekáža, nakoľko si to všímajú už aj druhí ľudia.

Čo môže byť príčinou?

Je možné liekmi zmierniť vystúpenie žily?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte žiadne zdravotné ťažkosti a žila je plne priechodná, nie je v nej teda trombóza, tak pravdepodobne je vo Vašom prípade táto žila tesne pod povrchom.

Žiadnymi liekmi sa nedá upraviť to, aby sa zmenšila eventuálne aby bola hlbšie. Niektorí ľudia, najmä štíhli majú žily tesne pod povrchom, ktoré sú tým pádom viac viditeľné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková