Súvisí zapálená Achillova šľacha s chrbticou?

Zodpovedané
14. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom súvislosti zapálenej Achillovej šľachy s chrbticou. Dlhodobo mám zapálenú Achillovku. Nezabrala liečba lampou, rázovou vlnou a ani ožarovanie.

Lekár ma poslal na neurológiu a pri objednávaní ma sestrička zaskočila otázkou, či boli už robené RTG chrbtice. Termín mám až o tri mesiace a nerozumiem súvislostiam.

Súvisí zapálená Achillova šľacha s chrbticou?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

zápal Achillovej šľachy sa lieči veľmi dlho, pretože ide o najhrubšiu šľachu v našom tele a niektorí pacienti sa liečia aj viac ako pol roka.

Nemyslím si, že zápal tejto šľachy súvisí s chrbticou. Pri vstupnom neurologickom vyšetrení, niektorí neurológovia vyžadujú, aby pacient prišiel s RTG snímkou chrbtice alebo Vás následne odošlú z neurológie na RTG.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková