Súvisia moje problémy s pečeňou, žlčníkom alebo s pohybovým aparátom?

Zodpovedané
20. okt 2022

Dobrý deň,

už 3 dni mám bolesti chrbtice, pravého boku a kúsok pod pravým prsníkom. Bolí to len pri pohybe, rozprávaní, smiechu, zohnutí a v sede. Je to skôr tlaková bolesť ako ostrá. Na dotyk ma to bolí len na boku. Keď ležím a nehýbem sa, necítim to. Mám odmalička miernu skoliózu a pred 2 týždňami som zdvíhala ťažké bremená.

Môže sa jednať o pečeň, žlčník alebo skôr problémy pohybového aparátu?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu Vašich ťažkostí pôjde najskôr o problém s pohybovým aparátom. Skúste aspoň 3 - 5 dní užívať protizápalové lieky, napr. Flector, Aflamil a lieky na uvoľnenie svalstva (Guajacuran). Následne je vhodné vyhľadať fyzioterapeuta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková