Vysvetlíte mi výsledky krvi z reumatológie?

Zodpovedané
3. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich výsledkov krvi, ktorú mi brali na reumatológii.

Vysvetlíte mi prosím moje výsledky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v moči máte veľa baktérií. To znamená, že môže ísť o nesprávny odber alebo infekciu.

Moč sa vždy odoberá ráno, predtým sa však musíte osprchovať a berie sa stredný prúd moču, dôležité je moč odobrať do sterilnej skúmavky.

Odporučila by som zopakovať odber a ak aj druhý výsledok bude podobný, tak pravdepodobne pôjde o infekciu, ktorú treba preliečiť.

V moči máte o niečo viac červených krviniek ako je norma, u žien to môže byť na konci menštruácie, začínajúca menštruácia alebo infekcia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková