Zvýšene železo v krvi. Môžu za to vitamíny, ktoré som užívala počas covidu?

Zodpovedané
9. okt 2022

Dobrý deň,

som takmer 3 týždne po covide. Z odberu krvi mi zistili, že mám zvýšené železo na hodnotu 47.

Je možné, že to je z vitamínu C, D3 a zinku, ktoré som súčasne užívala počas choroby?

Ďakujem

Dobrý deň,

z týchto vitamínov by sa nemala zvýšiť hladina železa v krvi. Ak sa zistí zvýšená hladina železa v krvi, vhodné je skontrolovať tento parameter v priebehu mesiaca, k tomu vyšetriť transferín a feritín. Následne, ak bude pretrvávať vyššia hodnota, tak Vám odporúčam absolvovať hematologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková