Neodkladné opatrenie a úprava práv a povinností. Mám právo vedieť, čo uviedol bývalý partner vo svojom návrhu?

Zodpovedané
9. máj 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

15.4.2024 podala na súd (TN) moja právnička návrh matky na ÚPP k maloletému dieťaťu (1 rok) neodkladným opatrením a následne rozsudkom. 19.4 2024 bol kolízny opatrovník zisťovať pomery u mňa aj bývalého partnera.

Ten môj návrh mu zaslal súd na vyjadrenie, alebo ho mal od kolízneho opatrovanika?

Ja nemám právo vedieť, čo uviedol on vo svojom návrhu?

Doteraz nemáme žiadne rozhodnutie.

Nemalo byť neodkladné opatrenie vydané do 7 dní?

Akú lehotu môžem očakávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade, nakoľko máte právnu zástupkyňu, doporučujem sa informovať u nej - platíte za jej služby.

Návrh poslal súd na vyjadrenie bývalému partnerovi. Vy máte právo nahliadnuť do spisu, kde bude jeho vyjadrenie (ak nejaké podal). Niekedy súd vyjadrenie protistrany nepreposiela opäť navrhovateľovi.

Sú 2 druhy neodkladného opatrenia týkajúceho sa detí a ja neviem, aké neodkladné opatrenie podala Vaša právna zástupkyňa. Sú tam 2 rozdielne lehoty na jeho vydanie: 7 dní a 30 dní.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz