Výška výživného pri zárobku 1500 eur

7. aug 2021

Aka je predpokladana vyska vyzivneho na dirta/ak zarobok je 1500-1700 e?

nika82
7. aug 2021

spocitaj si zhruba mesacne naklady na dieta a odtoho sa odraz

luccija
7. aug 2021

To sa nedá tak vyrátať záleží aj od nákladov hypo, leasing...a nákladov na dieťa.

autor
7. aug 2021

@nika82 ako to myslite/ze iba tolko kolko dieta za mesiac minie iba tolko??

autor
7. aug 2021

@luccija hypoteky sa mu do prijmu nerataju ci

pribinak
7. aug 2021

Tu je veľa faktorov ktoré treba zohľadniť, napr vek, zdravotný stav dieťaťa, náklad na bývanie, ….. treba si všetko spísať a urobiť priemer aspoň za 3-4 mesiace.
Napr na školáka sú iné náklady ako na 3 ročne dieťa, iné náklady sú ak má dieťa nejakú diétu a iné ak je uolne zdravé

A veľa bude závisieť či ten kto má platiť má iné vyzivovacie povinnosti, aké má on náklady na živobytie, ….

pribinak
7. aug 2021

Koľko mesiacov/rokov má dieťa o ktorom sa bavíme?

deti95060810
7. aug 2021

neplatí potenciálny platca ešte aj na ďalšie deti?

autor
7. aug 2021
autor
7. aug 2021

@pribinak berie sa fo prijmov aj jeho uver?

luccija
7. aug 2021

Nerozumiem...veď ma plat a od toho sa odrátajú jeho povinné záväzky...ak má dieťa príklad 3 r nemôžeš pýtať 500 eur, lebo toľko nezje, nekupujes toľko oblečenia, ak chodí do súkromnej škôlky tak sa to zarátava, krúžok, ktorý platíte....lieky, ak berie.Treba spísať koľko Vás dieťa "stojí"a podľa toho.Pravnicka Ti pomôže s napisanim majú v tom prax kamarátke zaratala veci, ktoré by ju nenapadli tábor, škôlske poplatky na začiatku roka, bicykel,

autor
7. aug 2021

@luccija bicykel aj sk potreby su jednorazova zalezitost a to ma platit kazdy mesiac tak ako keby kazdy mesiac kupoval bicykel?

luccija
7. aug 2021

Je logické, že to nekupujes každý mesiac, ale kupuješ to, takže kamarátke to zaratala spravila jej cca ročný plán vydavkov.Letny tábor syn jej išiel nastúpit do školy, taška, zrps...ten čo s tým robí vie čo môže zarátať.Knihy, hračky cca ....topánky zimné, bunda....proste nie je to len strava...ty vieš čo dieťaťu kupujete a čo ma mesačný krúžok za 50 eur, či berie drahé lieky...

pribinak
7. aug 2021

Nerozumiem či sa berie úver do príjmov? Skôr do výdavkov

Celej debate by pomohlo keby si napísala vek dieťaťa

Urob si približne výdavky za napr 3 mesiace a to si spriemeruj. Jasne bicykel nekupuješ každý mesiac, to je nad. Ale vieš koľko das za byvaniec stavu, lieky, skolku, či krúžky, školské pomocky, obuv, ošatenie

Daj vek, iné výdavky sú pri ročnom, 5 ročnom a iné prú 10 ročnom dieťati

deti95060810
7. aug 2021

plus musíš rátať aj s tým že nejaké výdavky má aj ocinko... takže o toľko ti bude platiť menej...😉

nic0le
7. aug 2021

Ale všetky výdavky ktoré si na dieťa vypocitas, nemá v povinnosti financovať len otec. Ale aj Ty, čiže napolovicu
Ty sa máš tak isto podieľať na zabezpečení dieťaťa ako otec.

kate211
7. aug 2021

Esmeralda, esmeralda. Bez do prace a nezakladaj 30 diskusii kolko ma platit chlap. Ako dopadlo to tvoje udanie za napadnutie?

mogaa
7. aug 2021

V prvom rade sa vychádza z reálnych nákladov na dieťa(treba mať podložené výdavky), ale zohladnuje sa plat a životná úroveň oboch rodičov, nakoľko vyživovaciu povinnosť majú obaja rodičia....nevychádza sa výlučne z platu otca(výživné môže byť 10-25% z platu)

lenka0714
8. aug 2021

@luccija mohla by si prosím zistiť meno tej právnicky co mala kamarátka? Pomohlo by mi to, ďakujem