Aká má byť bazálna teplota v tehotenstve?

lulu1502
20. jún 2008

Prosím Vás aká má byť bazálna teplota v tehototenstve? Já som v prvom mesiaci a mala som dnes 36,9.

lauritka
20. jún 2008

lulu u kazdeho je inac... pre niekoho je 36,9 predovulacna teplota a pre niekoho uz je to tehu...
radila by som uz nemerat ked si tehu 😉 s tym si zbytocne hlavu nezatazuj.

nika251
20. jún 2008

Ahoj Lulu- teplota je v poriadku- aj ked ti dakto povie ze nesmie kolisat- +-0,2C mozu byt. Mne sa stalo ze z 37,3 mi klesla na 36,8 - myslela som ze je zle a ked som sa upokojila zas bola hore. Ale v prvom rade odporucam nemerat!!!!!!!!! Je to zbytocny stres, hlavne ak ti kolisa. Kasli na to- si tehulka a hotovo. Mne Dr. riadne vynadal ked som mu povedala ze nadalej meriam. Uzivaj si teho a nestresuj. Zelam len a len to najlepsie

lauritka
20. jún 2008

nika to vystihla presne- tak tak...nestresuj sa s teplotou..tes sa z tehu 😉

lulu1502
autor
20. jún 2008

ďakujem aj sa teškame na bábo a veľmi.A máte skúsenosti s vysokou horúčkou na začiatku?Já som pred včerom mala z ničoho nič 38 musela som doktorovi ale bolo to ok...veľmi ma boleli kríže a nohy dal mi detský paralen a bolesti a horúčka sa stratila.Je to zmenou vyvolane?

lauritka
20. jún 2008

ano lulu..vela tehuliek ma na zaciatku ako keby priznaky chripky... 🙂 mna boleli normalne nohy, svaly... to je v poriadku.

lulu1502
autor
20. jún 2008

lauritka.Ďakujem lebo ani doktor nevedel povedať prečo mám takú telotu a bolesti ale bolo to hrozné a sestrička ma vyplašila že to môže byť mimomaternicové tehotenstvo ale je to v poriadku.Na sono to bolo také malilinké v pondelok idem ešte svojmu...Kedy dostanem tehu knižku?

lauritka
20. jún 2008

lulu to neviem--ale asi ked budu pocut srdiecko nabuduce 🙂

lulu1502
autor
20. jún 2008

lauritka.Ďakujem.pekný dník

lauritka
20. jún 2008

aj tebe ..a uspesne tehulkovanie 😉

nika251
20. jún 2008

Lulu- ja som dostala knizku az v 12tt takze sa neplas ak dostanes neskor. Drzim palce.

kojka
21. okt 2008

ahojte mam takyto problem:
meska mi to uz vyse 20 dni bazalku si meriavam - cely cyklus sa mi pohybuje medzi 36,8 - 37,2 nejde o ziadne rapidne zvysenie teploty - z 36,8 na 37,2 kolise mi to velmi pomaly - dnes je touz asi 52 den cyklu a ja som to stale nedostala - tehotensky test som si robila v piatok a vysiel negativne - tiez som bola pred 3 tyzdnami chora doktorka mi nasadila antibiotika - no neverim ze by mi to mohli rozhadzat az takto
Co si o tom myslite?

katy2
21. okt 2008

kojka, ak sa ti BT pohybuje stale medzi 36,8-37,2 a kolise, vyzera to skor na anovulacny cyklus... skoc za dr., nech ti pichne vyvolavacku... ak nie si tehu, dojde ti ms, ak si tehu, neposkodi ti....

toja
8. jan 2010

ahojte, mozete mi niekto poradit?
zacala som si merat bazalnu teplotu. mam momentalne 21.den cyklu a dnes som mala 36,7 a dva dni dozadu 36,9. ked mam prist MS (mam 26 dnovy cyklus), tak tato poovulacna teplota klesa? a ked klesne, znamena to,ze urcite nie som tehotna?
dakujem za rady

ikke
8. jan 2010

toja, skus sa poradit aj tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tieto dva udaje, co si napisala, sami o sebe nic neznamenaju, treba vediet, aku si mala teplotu predtym, pred predpokladanou ovulaciou. ms zvacsa pride, ak ti teplota postupne klesa niekolko dni, alebo ak ti prudko poklesne (rozhodne viac o viac nez 0,2 st 😉 )

anuci22
12. mar 2011

ajojte.viem ze mozno vam to pripada trapne ze sa vas to budem pytat ale uz par dni tak 6 dni mam bazalnu teplotu 37,7-37,8
kramy mam dostat 15.3.
kedy merate tu teplotu?
ja ju meriam vadcinou poobede.
mozem byt tehotna?
znamena to nieco ci si to len namyslam?
raz som si ju merala rano a vyslo mi 37,3 a potom som si merala kus neskor a mala som ju uz 37,7 znamena to nieco?

dominika_sk
12. mar 2011

@anuci22 poobede ju merať je hluposť, lebo ak napr. povysavaš, tak ako teplota tela sa ti zvyši aj BT. teplotu si musiš merať rano po zobudeni, ešte predtym ako vstaneš, alebo ideš na wecko, a vždy v tu istu hodinu !!! napr, ja som mavala budik na 7,30 otvorila som oči, teplomer som mala pri posteli aby som nemusela vstať a hneď vtedy som si zm erala teplotu. odchylka može byť najviac plus minus pol hodiny ! to čo si si merala doteraz je uplne nepodstatne...

jljz911
13. mar 2011

Ahojte snažilky ja tiež meriam BT s toho dovodu že chcem poznat kedy mam ovulaciu aj ked mam aj ten mikroskopicky tester.Snažime sa už viac ako rok aj 3 mes.prekonali sme urea.a teraz sa snažim zistovat o svojom MC ešte viac.Meriam si ju rano a dnes som mala mat svoje dni zatial nič BZ 37 už treti den dufam že sa zadrilo aj ked tehu testy negativne respekíve niečo tam vidim ale to už si asi namyšlam takže uvidime....kedy dorazi 🙂držim všetkym palce
A ešte niečo moja kolegyna s prace je tehotna začali sme snažilkovat asi rovnako a ked mi to hovorila tak som bola taka štastna že mi až prišlo tak divne smutno ked som si pomyslela na nas....

matka99
25. apr 2011

Ahojte baby,mam jednu otazku...uz asi rok sa snazime o babo a teraz som mla ovulku 12DC po nej mi teplota klesala asi 3 dni a teraz je to uz 10 den ,co mam rovnaku bazalalnu teplotu a to 36,3 .Co si o tom myslite ,mozem byt tehu,kedze som sa docitala,ze ked je 18 dni po sebe rovnaka teplota ,je zena tehotna...a este jedna vec v strede cysklu po ovulke asi 6 dni som spinila.Vopred dakujem za odpoved

corinne
25. apr 2011

@matka99 sa mi zda ,ze mas nizku teplotu,skus zmerat v den menstruacie a ak ti klesne tak pride MS a ak sa ti bude drzat hore alebo ty ista teplota aspon 5 dni mohli by to byt nadejne 🙂

matka99
27. apr 2011

@corinne no teplotu aj v case menzesu som mala rovnaku kedze som mrchu mala dostat v pondelok,na mojej teplote sa nic nemeni,stale ju mam rovnaku v rozmadzi od 36,3-36,5 zda sa mi to cudne od ovulacii ju mam stale takuto.Robila som si vcera test ale vysiel negativny,tak neviem kde je problem

corinne
27. apr 2011

@matka99 tak to ti neviem poradi,moze to byt aj prechladnutim,niejaka infekcia,tazko povedat.
Skus pozrie tu mozno sa dozvies viac,http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3694
ale prekonzultovat s gynekologom,a vies na 100%ze ovulujes?

matka99
27. apr 2011

@corinne corinne ,tak to neviem na 100% ci ovulujem ale mala som teplotu s trede cyklu 37,2 cize mi stupla ,zrejme to bolo ovulaciou,budem musiet zajst za gynekologom.Dakujem za info

corinne
27. apr 2011

@matka99 nemas za co ,inac ti neviem poradi,ale urcite doktor bude mudrejsi,
potom sa ozvi co mas nove 🙂

matka99
29. apr 2011

dala som si pichnut vyvolavacku,cize agolutin tak pockam este ,vraj by mala menstruacia prist do 14 dni,tak som zvedava,inak mi bazalna teplota stupla uz mam 36,7 tak neviem doteraz sa drzala tak od 36,3 do 36,5 az do menzesu a teraz stupla.Neviem ci si mam spravit este jeden test,lebo ten predtym som si robila pocas dna ,nie rano.Je mozne ze sa to uz konecne podarilo?

sweetlemon
8. jún 2011

babeny, prosim o nazor alebo radu. pred tyzdnom, ked mi zacinali plodne dni, sme sa s drahym 2 dni snazili a prave som si merala bazalnu teplotu a mala som az 37,9! je to normalne? viem, ze by sa to malo merat rano, ale merala som ju prvykrat a bola som zvedava, ci nebudem podchladena 🙂 a zrazu toto... myslite, ze to je tym, ze je vecer?dakujem za odpoved

st2
8. jún 2011

@sweetlemon to je zbytocne si merat vecer, BT sa meria zasadne len rano v tu istu hodinu po min 6hodinovom spanku
takze tazko hovorit co ta tvoja teplotka ma na svedomi teraz, lebo to by som uz nazvala aj horuckou

sweetlemon
8. jún 2011

no tiez som prekvapena, nemyslela som, ze az tak moze vyskocit...pricom som uuplne zdrava. no nic, skusam rano... zatial dakujem pekne 🙂

sweetlemon
9. jún 2011

Tak dnes rano som skusala a mala som uz celkom normalnu...37,0, tak asi sa nic zvlastne nedeje 🙂

ludmila25
5. okt 2011

babenky ja som tiez tehotna meriam si bazalnu teplotu pravidelne maavam ju 37,2 chcem sa spytat ze pri ake j bazalnej jjteplote mozem ocakavat ze nieco nieje v poriadku

abriela
5. okt 2011

@matka99 mne vcera teplota stupla o 0,3 stupna a v noci som uz dostala mrchu. Ked ti lekar pichol vyvolavacku, tehu asi nebudes.
@ludmila25 Meranie BT v tehotenstve je podla mna zbytocne. Ja mavam po ovulke stale teploty nad 37 a nic to neznamena. Hodnota je u kazdeho ina.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre