Aké vitamíny mám užívať v prvom trimestri?

xarona
27. nov 2013

Ahojte som na zaciatku tehotenstva a chcela by som vediet ake vitaminy by som si mala kupit. Zatial uzivam kyselinu listovu tu som uzivala este mesiac pred otehotnenim. Poradte aj co ine si v lekarni kupit. Dakujem

mia501
27. nov 2013

mne dr. poradil Femibion800 , ten som brala prvy trimester a potom femibion 400

nanuskal
27. nov 2013

Podľa mňa ti úplne stačí kyselina listová 😉 hovoria, že z tých všelijakých vitamínov rastú veľké bábätká. Ja som tiež brala iba kyselinu listovú....

danicca
27. nov 2013

ja beriem na striedacku b komplex (s rovnakym obsahom kys. listovej ako to co predavaju pre tehotne) a calibrum baby plan 🙂 ta kyselina listova sa musi uzivat kazdy den aj ked jem pestru stravu?? ved nase mamky a babky o niecom takom nechyrovali a sme tu 😉 o tom ze sa z prilisneho uzivania vitaminov rodia privelke deti som tiez pocula.

andrejka1978
28. nov 2013

ziadne specialne vitaminy netreba. staci femibion 800 alebo kyselina listova. ta je fakt dolezita ako prevencia razstepov a tiez ak je problem s krvnou zrazanlivostou. ale tu ti asi nezistovali. kazdopadne nic tym nepokazis,ked to budes jest. len urobis dobre. pestra strava v tomto pripade zial nie je dostacujuca. to mam teda dost dobre nastudovanel.

m_ij_ka
28. nov 2013

ja som brala tiež kyselinu listovú a maternu

inffinity
28. nov 2013

žádné, stačí ti pestrá strava a hodne ovoce a zeleniny 🙂

stanislavao
28. nov 2013

presne tak. ziadne. z tych kadejakych pripravkov typu Materna pre tehotne sa rodia velke deti {a to nieje vraj, ale fakt. viem to od mudr. ktory sa s tym osobne stretol, ze mamicky, co uzivali tie preparaty tehotenske, tak rodili velke deti a mali tym padom aj tazsi porod} pokial budete mat pestru stravu, tak vam nic netreba. kyselina listova moze byt.

drobec87
28. nov 2013

Asi do 4. mesiaca som brala len kyselinu listovú. Potom som si kúpila Mamavit. Užívala som aj Magne B 6, ale to mi nariadili v nemocnici. ... Inak dcérka nebola vôbec veľká 2800 gr. a 50 cm. Vitamíny mi poradila lekárka na hematológii, nie konkrétne, ale, že si mám kúpiť. Upravili mi aj krv, hoc som nemala zlé výsledky, ale pri vitamínoch boli ukážkové. Ak, tak sa poraď so svojim gynekológom. Ak máš pocit, že chceš niečo užívať, tak sa poraď hoc v lekárni - čo najčastejšie sa kupuje, prípadne čo obsahuje len to naozaj potrebné. No je veľa žien, čo nič neužívali a je všetko ok. Tá kyselina listová je na začiatku dôležitá.

stanka810
28. nov 2013

ja som nebrala ziadne a vsetko je v poriadku...nemam rada tie umeliny...to su len chytacky na peniaze a radsej si dam ovocie a zeleninu

larnaca
28. nov 2013

určite aj vitamíny s obsahom DHA - pre bábatko v brušku na správny vývoj mozgu a očí. Telo ho často nedokáže samo vyprodukovať v dostatočnom množstve- býva to ako súčasť tabletiek pre tehotné a dojčiace ženy.

chokma
28. nov 2013

tak ja poznam dve sestry, podobne aj konstrukcne, obe brali pocas tehotenstva tie iste vitaminy a mali vahovo diametralne odlisne deti, jedna mala chlapceka sotva dvojkiloveho a druha stvorkiloveho a takych pripadov je viac. skor si myslim, ze ked je problem, je na co to zhodit. ked je velky, je to z vitaminov a ked maly, tak asi tiez... pri kazdych vitaminoch sa pise, ze nie su nahradou pestrej stravy, takze jedno s druhym neodporuje. v tehotenstve je organizmus viac haklivy na rozne choroby, imunita je znizena - ja som podla mna mala znizenu aj mimo tehotenstva, takze som nemeditovala a dala som si kyselinu listovu a ked som zistila, ze som tehotna, tak aj centrum materna, teraz som presla na calibrum. a musim povedat, ze sa citim ovela lepsie, vlasy mam lepsie a dufam, ze ma aj choroby obidu, resp. rychlo odidu. 🙂

iv01
28. nov 2013

Mne jeden gynekolog povedal, ci som taka chudobna aby som jedla tabletky namiesto ovocia a zeleniny....

chlpacik
28. nov 2013

Mne gynekolog odporuca LADEEVITA, pocas celeho tehotenstva to mam uzivat. Pri prvom som nebrala nic, len MAGNEB6-kvoli krcom v nohach, a FERRETAB-kvoli nedostatku zeleza.

suzanah181
28. nov 2013

mne moj gyn. povedal, ze nie je zastancom zbytocneho dopovania sa vitaminmi... maximalne mam brat kyselinu listovu a mat pestru stravu.. tak sa tak aj snazim 🙂

sisqwa
28. nov 2013

pocas oboch tehotenstiev som uzivala Femibion a ani jedno z mojich deticiek sa velke nenarodili, obe mali do 3,5kg a aj moj gynekolog bol spokojny , ze som femibion uzivala 🙂

petra141181
28. nov 2013

ja som tiez ele druhe tehu btala femibion a tie reci ze sa narodia od neho velke deti je hlupost moj maly mal 47cm a 280 a narodil sa v 40tt

miselkat
28. nov 2013

Femibion som uživala prve tri mesiace denne a potom uz len 2-3 x do týždňa.

smoni
28. nov 2013

kvalitné omegy, resp. rybí olej

janka220989
28. nov 2013

ja som brala calibrum babyplan a teraz calibrum mami, pred tehu som brala kyselinu listovu

mamina2208
28. nov 2013

ja som brala celaskon a kyselinu listovú

mami.sk
29. nov 2013

pred otehotnením a v 1. trimestri som brala Femibion 800 a teraz Femibion 400 😉

mmmj
29. nov 2013

ked Ti nie je zle, ze mozes jest vsetko, tak staci sa pestro stravovat. Moj porodnik aj primarka novorodeneckeho boli velmi nahnevani, ze zbytocne sa do zien pchaju umele vitaminy, ze uplne staci pestra strava, ze to je pre babatko najlepsie.

Tiez sa podobne stavali k zbytocnemu indikovaniu magnezia, ze je to najzneuzivanejsi liek v gynekologii (samozrejme, niekedy je potrebny, ale casto ho zeny beru len tak preventivne), ze je po nom maternica taka relaxovana, ze sa nakoniec neda porodit a je viac cisarskych.

lucisko23
30. nov 2013

Ja užívam Femibion, prvé tri mesiace 800, teraz 400 a ešte železo, lebo som chudokrvná. Isteže, snažím sa aj pestro a zdravo stravovať, ale úprimne, nie vždy má človek náladu vyvárať a tlačiť do seba zeleninku a často to končí večer pri čipsoch, alebo sladkostiach, takže pre istotu, aby miminu, ani mne nič nechýbalo.

mmuzlayova
14. dec 2016

Ja beriem len kyselinu listovú a jem ovocie to stačí

kika91s
24. feb 2017

Mne doktor odporucil Ladee Vita od firmy Exeltis: http://www.ladeevita.sk/
Su tam vsetky potrebne vitaminy. Trimestrove balenie stoji 30 eur.

sovulka007
28. feb 2017

ja som pouzivala kyselinu listovu a jedla ovocie a zeleninku vsetko surove. a obe deti boli v poriadku :D

adkakov
14. apr 2017

Babule mam na predaj pregnafolin +dha keby mal niekto zaujem 😊 z lekarne dr.max na 30 dni...ja som brala do 30 tyzdna, potom sa uz neodporuca aby nebolo babo prilis velke...

marinka70
14. apr 2017

Femobion je super obsahuje vsetko co potrebuje tehotna...do 3m som ho brala a potom jamieson prenatal

cincirela
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mareri
25. jún 2019

ja som brala ogestan. Brala som to aj ked sme babo planovali a aj po celu dobu tehotenstva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre