Ako dlho sa berie Duphaston?

bvabik
15. dec 2014

Ahojte baby, moja gynka mi nasadila v 6tt Duphaston, pretože som začala špiniť, teraz som 13tt, do kedy sa môže brať??trochu sa bojím, lebo mi zistili vrod.trombofíliu a nechcem zbytočne riskovať s hormónmi, kedže som trombózu už raz mala....ďakujem za všetky odpovede...

garrincha
15. dec 2014

Ahoj ja som duphaston začala brať v 7tt tiež pre špinenie a vysadila mi ho v 14tt, lebo už bolo všetko ok tak uvidíš. Možno na ďalšej poradni ti ho vysadia ak bude všetko v poriadku 🙂 držím palce

cmulinkafif1
15. dec 2014

Ahoj, ja som ho mala este pred otehotnenim a pokracujeme do teraz. Zajtra som 13+0 a uz 2dni davam iba pol tbl rano a pol vecer. Tak budem pokracovat este tyzden a potom tyzden po 1/4. 🙂

rory44
15. dec 2014

Ahoj, ja som ho práve začala brať (som v 9. tt) a predpísané mám 3 krabičky... tak asi sa môže brať aj dlhodobo... :D

bvabik
autor
16. dec 2014

@cmulinkafif1 no ja som brala 2x1 potom mi dali iba ráno a teraz už beriem len každe druhe rano, vraj ho mam pomaly vysadzovat som presne 13tt....

cmulinkafif1
16. dec 2014

Aj ja tak...akorat este do 14+0 budem brat 1/2 rano a vecer...a potom do 15+0 1/4rano a vecer...a od 16+0 uz nic

bvabik
autor
17. dec 2014

@cmulinkafif1 toto sa mi zdá, veľmi rozumné, asi budem bra´t ako ty.....lebo mne povedala tak do teraz rano a vecer jednu, potom do 14 len rano, do 15 kazde druhe rano a do 16 kazdy 3-4 a potom nič....ale takto je to rozumnejšie znižovanie davok ako ja si davam stale po celej aj ked menej často.....

cmulinkafif1
17. dec 2014

@bvabik mne to doslo tiez takto fajn...hovoria,ze sa s nim nema skoncit zo dna na den,tak som si to rozvrhla takto

diamontko
17. dec 2014

ja ho beriem 2,5 tyzdna a som v 7+1 tt, ale mam problemy so stitnou zlazou, beriem este aj na nu lieky, tak sa len modlim, aby bolo vsetko ok.. 😔

vierkaaa85
19. dec 2014

@bvabik dúfam, že si picháš injekcie, lebo bez toho je riziko embólie strašne veľké...ja som po prekonanej trombóze s embóliou do pľúc a tiež beriem duphaston 2x1 a pichám si Clexane.. to je základ, aby bola krv riedená.. 😉

bvabik
autor
23. dec 2014

@vierkaaa85 áno pichám si od začiatku aj ja Clexane 0,4, lebo mi zistili vrodenú trombofíliu a tiež som po prekonanej trombóze...a embóliu do pĺúc ti ako zistili??,ak´é má príznaky??

vierkaaa85
28. dec 2014

@bvabik v noci som sa zobudila na to,ze sa nemozem nadychnut,sla som na balkon,ze cerstvy vzduch a nic som nemohla urobit,tak som zobudila nasich,potom som trosku dychala tak tazko a hned rano som sla na interne.Potom ma poslali na gamagrafiu - scintigrafiu pluc a bol tam nalez s tym,ze sa nastastie neposkodilo srdce.Tazko sa to opisuje,ten pocit je hrozny,ze nemozes dychat..

bvabik
autor
29. dec 2014

@vierkaaa85 bože to muselo byť hrozné......a už sa to nikdy nezopakovalo??a to si bola vtedy tehotná, či nie??

vierkaaa85
30. dec 2014

@bvabik Och nie'vtedy som studovala na vyske..bolo to strasne,ale prezila som to a to je uzasne 🙂

yvanielka
31. dec 2014

Ja beriem zatiaľ 2x1, od 16. týždňa mám postupne znižovať dávky, na 1x1 a potom pol tablety denne. Nemá sa vysadiť naraz, lebo sa môžeš rozkrvácať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre