Bolesti na ľavom vaječníku na začiatku tehotenstva

lusia28
12. jan 2013

ahojte,pred týždňom som si našla pozit.test konečne po 16 mes.snaženia,bola som u dr.3 dni po meškajúcej mrche kvôli tomu,že som mala strašné bolesti na ľavom vaječníku.Urobil mi utz zo spodu ale nič nevidel,nevzal mi ani krv,vraj je skoro a výsledky môžu skresľovať....Mám dosť zaťažovú prácu,bojím sa o babätko.Od včera ma bolia kríže,nekrvácam to je o.k. Niekde som čítal ,že bolesti v križach znamenajú potrat...K dr.mám ísť v pondelok.Ak by to znamenalo to najhoršie,tak by som začala aj krvácať,nie?Máte niektorá podobnú skúsenosť?Alebo je to normálne v tehu,bolieť ma môže chrbát aj z práce....Veľmi sa bojím o babätko

ematko29
12. jan 2013

@lusia28 ja na tvojom mieste by som šla v pondelok k lekárovvi,avypísala sa na pnku.tie bolesti som mala aj ja atiež som sa v práci dosť namáhala,tak som šla k lekárke avypísala ma.akríže ma boleli v tiež,

lusia28
autor
12. jan 2013

@ematko29 no tak aj plánujem a v pondelok mi kázal prísť.a ak mi nedá on pn ku tak popýtam svoju obvodnú dr.nech mi zmení nejakú inu diagnozu a vypíše ma.aj tak chcem ísť na rizikové keďže prvé tehu nedopadlo dobre.....

ematko29
12. jan 2013

@lusia28 no oto skôr by ťa mal vypísať na pnku,ked prvé tehu nedopadlo dobbre.Podla mna určite ta vypíše gynekolog ,Ja som marodovala najprv pri ginekologičke až v tom neskoršom štádiu ma už nemohla ona držať neviem prečo tak ma poslala ku obvodnému apri nom som marodovala sklbami ma strašne panva bolela celké tehu.

andy03
12. jan 2013

@lusia28 ahoj ja som tiez teraz cerstva tehu..bolest krizov som mala vzdy prve tyzdne az take ze som spat nemohla...a vajecniky ma do takeho 8tt boleli riadne ze az!!
a s tou pn to bude zlozitejsie..najlepsie by bolo keby si sla k obvodnej ktora ti napise diagnozu bud krzize alebo nieco...vsak urcite neico najdete lebo ja som uz bola 2* tehotna a vzdy to dopadlo zle a aj po prvom potrate mi doki hovoril ze on ma moze az od 4 mesiaca vypisat lebo socialka by ma pretriasala a robila by mu problemy pokial nemam naozaj zdravotne komplikacie - krvacanie, vytok, zle vysledky a musim byt hospitalizovana ...ze teraz po dvoch potratoch uz spadam do inej kategorie a ze mozem ist hned na PN...ze to tak maju v nejakych tabulkach..tak tolko co sa tyka pn
tak asi najlepsie by to bolo ani neriesit na gynde a ist k obvodacke, povedat kde a co je vo veci a ver ze ti vyjde v ustrety- aj ja som to tak druhy krat spravila...drzim palcekyy

lusia28
autor
12. jan 2013

@andy03 ja tu bolesť vydržím len nech je dobre,nech babätko rastie 😉 prvé tehu som mala predčasný pôrod v 26tt tak snáď bude dôvod pri druhom tehu na pn-ku,uvidím,čo poriešim v pondelok.Gynekolog robí poobede a potom ak mi on nedá marodku tak pôjdem ku obvod. a tam už niečo poriešime.Aj ja ti držím palce aby všetko dopadlo ako má.Pracujem na pošte ako doručovateľka denne nosím 30kg pošty už tento týždeň som mala strach či sa niečo nestane,no musí mi najprv dr.potvrdiť tehu a potom to už budem riešiť.

ludmilaka
12. jan 2013

@lusia28 Ahojko, je to veľmi individuálne, takéto bolesti môžu niečo znamenať, ale nemusia...Mňa bolel pravý vajcovod a tlačilo ma od chrbta, od krížov, vkuse, asi mesiac po pozit. teste. Krvácanie som nemala, len špinenie v čase MS. Lekára som mala somára, lebo test pozitívny, ale tiež nič nevidel. Takže som skončila v nemocnici s roztrhaným vajcovodom, na hranici života.....vinou lekára. Išlo o mimomaternicové tehu. Takže v pondelok nabehni, nech máš istotu. Verím, že je to normálne tehu 😉 Fakt nechcem strašiť, každé tehu je prudko individuálne 😉 .

lusia28
autor
12. jan 2013

@ludmilaka toho sa najviac obávam,no bolesť prešla nieje to vkuse.Krvácanie tiež nemám uvidíme čo bude.

ludmilaka
12. jan 2013

@lusia28 Jasné, uvidíme. Kamošku bolel vajcovod niekoľko mesiacov pri normálnom tehu. Držím palce a daj vedieť 😉

andy03
13. jan 2013

@lusia28 no to vazne neni bohvieco lebo niekedy si myslim ze tie zeny su supermani aj za normalnych netehotnych okolnosti je to viac nez dost vlacit taku vahu...drzim palceky nech je vsetko v poriadkuuuuuu 😀

melonik7
13. nov 2014

@lusia28 ahoj..prosim ta, presli ta casom tieto bolesti..bolo vsetko v poriadku? Mam tiez pichanie,bolesti laveho vajecnika ak lava cast krizov boli..jedno mimomat. mam uz za sebou :( bojim sa..

lusia28
autor
13. nov 2014

@melonik7 ahoj,ano všetko prešlo,tehotenstvo dokončené do 39 tt a dnes mi tu behá ročná,zdravá slečna 😉 držím palce nech je všetko o.k.

popotrate
14. nov 2014

@lusia28 ahoj a v kolkom tt ci uz dr daco videl ja som bola len 5dni po mrskani a tiez nic nevidel mam ist az buduci piatok ale aj cez vikend aj dnes mam rano taky bledohnedy vytok (skor len sem tam nieco hnede) a zacalo ma ako keby tlacit na lavu vajecnik som po potrate (pred tromi mes) a dost sa uz tesime ...len ja sa bojim ci je vsetko ok.

lusia28
autor
14. nov 2014

@popotrate mne dr.videl gest.vak v 6 tt,dal aj knižku hneď,no v 8tt som začala špiniť,najprv hnedy vytok a potom jasnočervena krv,do nemocky som šla s plačom,že je po všetkom,no hneď na prijme mi vravela sestrička,že to mohla len cievka prasknuť,a veru bolo to tak,urobili mi aj utz a tam už bolo dcerku vidieť,nechali si ma tam 2 dni na pozorovanie a pustili domov,ako píšem vyššie,všetko dopadlo o.k. nemali ste s manželom ťuťu-muťu?či nemôže byť ten výtok z toho,inak ešte asi do 12 t sa mi stalo,že občas som mala na toaleťaku hnede špinenie a potom to prešlo,držím silno palčeky,nech vydržíte až do úchvatného finále 😉

popotrate
15. nov 2014

@lusia28 vies co praveze nie pretoze chodi na turnusy v praci.takze momentalne ani doma nie je.dakujem no dufam bude vsetko ok ked pojdem piatok k dr

angels882
16. dec 2014

baby robila som si ten digi test a ukazoval mi vcera 1-2 tt len mna uz tyzden dost potahuje lavy vajecnik stae ho citim aj krize v case menstruacie mi prislo spinenie mam uz jedno mimomaternicove za sebou a vzali mi pravy vajcovod strasne sa bojim ze sa to zopakovalo bola som vcera u dr vzal mi krv na sone nevidel nic len ze maternica sa ako keby pripravovala na tehotenstvo ze mam prist o tyzden ozrel mi aj ten vajecnik ale tiez nic nevidel ze to je skoro ja sa tak bojim lebo mam len ten jeden uz vajecnik a dost ma vnom opichava potahuje mali ste niektora take nieco

luucka32
29. dec 2014

@angels882 ahoj ako si dopadla?je vsetko o.k.?velmi ti drzim palce.

angels882
29. dec 2014

@luucka32 ahojjj nakoniec nic stoho zacala som krvacat 4 dni som krvacala potom som si robila test a ciarku uz sotva bolo vidiet mam ist na kontrolu ci som sa dobre vycistila ☹ a dakujem ze si na mna myslela 🙂

luucka32
29. dec 2014

@angels882 tak mi je luto.ja som o prve tak prisla v 8tt nahla velmi silna neopisatelna bolest a hned nasledne nato velmi silne krvacanie hned som vedela ze babo odislo..tak tvoj strach trosku chapem pri dalsom moznom tehotenstve tak ako kazda ktora niecim podobnym presla drz sa anech na buduce to dotiahnes stastne do konca.ja so momentalne v 6tt este som nebola u dr.nakolko ma dovolenku a tiez mam malu dusicku ci je vsetko o.k.paa

lzusak
15. jan 2015

@lusia28 ahojcek, googlila som bolest laveho vajecnika na zaciatku tehu a nadabila som na teba. Pravda je ze sa snazime o babo, ale strasne ma dnes boli lavy vajecnik a napada ma vselico zle :( od ovulky je to len par dni takze neviem ci to moze byt ten pripad ako si mala ty alebo mam rychlo bezat k lekarke. Tebe kedy zacal boliet vajecnik, ked si bola ako dlho tehotna? dakujem z info

lusia28
autor
15. jan 2015

@lzusak ahoj,no to som bola v začiatkoch tehu 4-5tt.Možno v tvojom prípade ide o uhniezdňovanie a preto ťa bolí,ak by bolesť neprešla,skoč radšej k dr. 😉 u mňa to dopadlo dobre,mám krásnu,zdravú už 16.mes. slečnu,držím palce

lzusak
15. jan 2015

@lusia28 uhniezdovanie vraj citit v strede a ja moc neverim tomu ze uhniezdenie mozno citit 🙂 skor ma napada cysta alebo prechladnutie ale ovulka bola urcite z laveho vajecnika. No uvidime co z toho bude :( a gratulujem k dcerenke, prajem hlavne zdravicko 🙂

kvietok89
15. jan 2015

Tiez som mala bolesti v lavom vajecniku a krize ma bolia uz asi mesiac ( som 12 tyzden). Dr mi to odovodnila tym ze panva uz pracuje a vnutry sa tvoria nove tkaniva, zilky,cievky vazby a obcas to citit ako tahanie az tlak v oblasti vajecnikov. Doktor ti povie snad dobre spravy. Drzim palce 🙂

monchichichi
25. feb 2017

@lzusak ako to u teba dopadlo?

danka92
2. mar 2017

Ahojte dnes som robila ďalší test ale mam pocit že ciarka nezosilnela. Spodné su z prsdvcera a vrchný je z dnešného rana
Danes mam dostat ms

susinka2901
2. sep 2017

@lusia28 ahoj som taka rada,ze som narazila na tuto diskusiu.Dakujem ti za nu.Uz tyzden ma trapi bolest laveho vajecnika(alebo na lavej strane).A bolest krizov.Podobne ako zienky predomnou co tu pisali tiez sa bojim toho mimomaternicoveho tehu(keby clovek nemal ten google tak sa aj menej boji 😂),ale takto mam nadej,ze ta bolest moze znamenat aj to,ze som tehu.Zatial este netestujem lebo do mrchy mam este 5 dni. Zapal by to nemal byt pretoze ma nepali pri cikani ani ma nic nesvrbi.Mozno este nejaka cysta,ale s tymi nemam problrm,zatial.Snazime sa uz rok tak by ma // potesili. 😉

dzana5
5. okt 2017

Ahojte ja mám taký problém som v nemocnici s tým že som tehotná nevedia presne v ktorom týždni bola som na sone a dok.mi povedal že je to strašné maličké a je to veľmi nízko začala som včera krvácať tak slabšie a povedal že asi potratim spontánne alebo má uspia a dnes ma začalo pichať do ľavého vajecnika neviem vôbec na čom som.

iviska_b
14. nov 2017

Ahojte..ja mam podobny problem s tym lavym vajecnikom, citim akoby take tahanie/pichanie (v nedelu som krvacala- vyzeralo to uplne ako mrcha nie len krv ale aj kusky sliznice -trvalo to do pondelka, ako take mini kramy..tak som bola u doktora, ale krv som mala ok, hcg sa zvysuje (som len v cca 4tt- takze este nic nevidiet) nerobim si velke nadeje..len ze ci to niektora z vas mala podobne, tie bolesti a krvacanie - vyrazne, a napriek tomu ste vynosili zdrave babatko..vdaka

viky0210
24. jan 2018

@iviska_b ahoj..ja to mam teraz....testy pozitivne od pondelka krvacam a dnes ma zacalo.pichat..hcg som mala v pondelok nizeie..uvidim co bude zajtra..velmi sa bojim..ty si ako dopadla

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
val9
5. okt 2018

@sandra151 ahoj ja mám momentálne toto isto nie bolesti ako pred ms ale pichanie ...3 dni mešká..ako to dopadlo tebe?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre