Koľko by som mala pribrať v 1. trimestri?

domuskaa
7. apr 2015

ahojte baby , chcela by som sa spýtat že kolko by som mala pribrat nakolko som len cca v 4 týždni este neviem presne kolkom bo idem az teraz na ultrazvuk a už som pribrala 2 kila a známa mi povedala , že je to vela ale ked mne moc chuti čo si myslite Vy ? je to v pohode ? nechcem aby sa nieco babätku stalo , dakujem

bonaqa2013
7. apr 2015

@domuskaa decku sa nestane nič. Priberanie je individuálne. Pri prvom tehu som pribrala 1 kg za 6 mesiacov. Ak prídu ešte nevolnosti - tak aj schudneš.....

okataivana
7. apr 2015

no na to ze si v 4 tyzdni tak tie dve kg su aj dost. ja som při dvoch detoch, v prvom trimestri nepribrala nic, při synovi nevolnosti az do porodu, a při dcerke,do druhého trimestra.
třeba jest castejsie, a neprejedat sa za dvoch, potom v posledním trimestri ti mozu puchnut nohy,a to nie je dobře, mozes mat vysoky tlak a jedno s druhym.
niekto pribere aj 30kg v tehotenstve no to je hrozne vela, optimalne je tak 10-12kg.ale organizmus kazdej je iní.
s prejedaním pozor!!!!

domuskaa
autor
7. apr 2015

ok dakujem teda ale budem sa snažit obmedzovat sladkosti

domuskaa
autor
7. apr 2015

nevolnosti ani nemam len občas krče a velka unava snažim sa jest castejsie , ale vylucim sladke snad už nebudem tolko priberat

okataivana
7. apr 2015

rado sa stalo 🙂 hlavne pozor tiez na zuby, a so sladkostami tiez opatrne, netřeba odopierat,ale s mierou! a to vsetko!
moze byt tehotenska cukrovka, takze ono chutiam nerozkazes ale opatrne.
sladke chutky, možno bude syn?!!?

domuskaa
autor
7. apr 2015

oki dakujem uvidime 😉

okataivana
7. apr 2015

😉 🙂

okataivana
7. apr 2015

a hlavne bacha na GREPOVY JUICE - obsahuje chinin, takze tehu nemozu! JA SOM O tom nevedela ale teraz uz viem ....

domuskaa
autor
7. apr 2015

oki vdaka ten aj tak neznasam :D

domuskaa
autor
7. apr 2015

inak a uz mi zacali aj trochu viac padat vlasy je to normalne ?

bonaqa2013
7. apr 2015

A čo robí grepový juice? mám 4 deti ale ani raz som o tom nepočula a ani ma nik na to neupozornil.... Nejaká blbosť. Ak ti hrozí potrat, tak potratíš ani nevieš ako. Však načo by potom robili UPT - úplné prerušenie tehu, to by dávali len piť juice.

lujziana
7. apr 2015

@domuskaa ja som v prvom trimestri schudla, kedže mi bolo veľmi zle...to je individuálne- bud rada,že ti chutí 😉

domuskaa
autor
7. apr 2015

a baby čo vsetko by som nemala jest v tehotenstve?

okataivana
7. apr 2015

@bonaqa2013 ani mna na to nik neupozornil ! az moja sestřička ked som bola tehotna so synom
bola som na kontrole a mala som vysoky tlak, a sa ma pytala co som pila, a ja som jej povedala ze grepovy juice
a vtedy mi povedala ze ten sa nesmie, lebo obsahuje chinin, a moze poskodit plod
takze jako tonic a podobne tie otras vody co to obsahuje
ver ci never, je to tak
a grep milujem! mnam mnam ci samotny alebo v napoji

lufinka83
7. apr 2015

ja som do 16tt stále vracala, takže som skôr schudla ako pribrala ale potom sa to rozbehlo a za celé tehu som pribrala 12 kg.

okataivana
7. apr 2015

ukazkové tehotenské kg. 🙂

mizu89
7. apr 2015

@domuskaa v prvom trimestri som nepribrala ani kilo no potom do konca tehu 20kg ale to som jedla sladke 🙂 ja som jedla vsetko ziadne diety ani nic podobne.len sa neprejedaj.padanie vlasov moze byt reakcia na to ze si tehotna skus si kupit nejaky vitamin ale to po case prejde.este si jedlo uzivaj kym si tehu lebo ked bude mimco tak budes mat obmedzene 🙂

malabiba
7. apr 2015

@domuskaa keď sa cítiš dobre ty a výsledky sú v poriadku, tak je všetko tak ako má byť 🙂 každá sme iná ....som pribrala za celé tehu len pár kg na 60 kg a všetci zalamovali rukami a bol to chlap 3600 g....tak kľudne papaj čo ti chutí a užívaj si tehu 🙂

christin94
11. apr 2015

Ja som teraz v 11tt, pribrala som 2 kg, ale do tyzdna som ich hned schudla, lebo od 10 tt mi je velmi zle... 😉 nic mi nechuti, vsetko jedlo mi smrdí, jedine co mi nevadi je mlieko s neskvikom 😀 😀

domuskaa
autor
11. apr 2015

baby chcem sa este spytat pytala som sa gynekologa ze ci mam uzivat tehotenske vitaminy a povedal ze je nie ze staci ked budem jest vela zeleniny a ovocia ze su to len chemikalie aky mate na to nazor ??

petulda333
11. apr 2015

@domuskaa ja berem len cistu kyselinu listovu inak nic a tiez som si pridala viac ovocia a zeleniny a celkovo take zdravsie jedla

domuskaa
autor
13. apr 2015

baby inak moj gynekolog mi povedal ze nemam uzivat vitaminy v tehotenstve ze staci jest vela zeleniny a ovocia co si o to myslite?

tiumen
13. apr 2015

@domuskaa vitamínami nič nepokazíš 😉 ja som brala od 2.trimestra Femibion aby mal malý všetko potrebné..

domuskaa
autor
13. apr 2015

ja viem ale gynekolog povedal ze ziadne vitaminy teda tabletky , že to su len chemikalie ze mam to doplnat vo forme zeleniny a ovocia

mizu89
14. apr 2015

@domuskaa mne dr.predpisal kyselinu listovu ale uzivala som ju len na zaciatku potom som sa na to vykaslala.malemu nic nieje ked sa narodil vazil 3180 kg a 48cm ale rodila som SC koli zdrav.problemom ktore som mala velmi davno.

nika991992
14. apr 2015

@domuskaa ja som nepribrala nic pravezse som este chudla a to som brala aj vitaminy az teraz od nejakeho 5mesiaca sa mi zacala vaha zvisovat

myrepose
17. apr 2015

..ahoj, ja som začala 13tt a zatiaľ pribrala 1kg. od 8tt mi býva zle, no nevraciam, len mám proste nevoľnosti. nesmiem byť hladná a preto jem častejšie ako pred tehu, no snažím sa jesť striedmo. nejem takmer vôbec sladké (tomu som sa vyhýbala aj pred tehu). snažím sa jesť radšej ovocie. u mňa veľké priberanie nepripadá do úvahy kvôli problémom z kolenami a už teraz dosť vysokej váhe.

danielahamar
17. apr 2015

ja som v prvom trimestri schudla 10kg 😀 , takže asi tak

domuskaa
autor
20. apr 2015

baby som v druhom mesiaci tehotenstva atento tyzden ma zacala na lavievatej aj pravej stane podbruska pobolievat nenni to nejaka silna bolest ale lekat povedal ,že to moze byt že sa mi zväčšuje maternica co si o tom myslite?

miriem
20. apr 2015

@domuskaa ze by si sa mala menej sledovat a viac si tehotenstvo uzivat, nie sa znepokojovat kvoli kazdej malickosti... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre