Musí byť v 6. týždni vidno zárodok embrya?

eviq
21. júl 2011

Ahojte, som v 5tt+5dni a dnes mi robili ultrazvuk, doktorka povedala, ze akciu srdca zatial nevidi ani zarodok embrya len zltkovy vak. Podla mna som otehotnela na 17 DC. Ja mozne, ze by este nic nevidela? Som z toho nestastna. Dakujem.

usacek79
21. júl 2011

toto sa riesi asi na kazdom fore cakateliek tu na konikovi 😀 vsetky tehule su v panike, ze nic nevidno v 6tt, niektorym ani v 7tt.. Ale neboj, ja som tiez ten pripad a teda som si to overovala u odbornikov, dokonca aj jednemu uplne spickovemu do USA kamaratka volala a sa len smial, ze netreba panikarit, ze srdiecko ma cas az do 8tt, niekedy dokonca aj do 10tt (to uz je ale extrem). V 6tt to je naozaj uplne normalne, ze nevidiet plod, dokonca myslim, ze hadam aj polovica tehul ho vtedy este nevidi (zvacsa len gestacny a zltkovy vacok) - zavisi aj od citlivosti ultrazvuku, moze tam byt aj plodik, ale utz ho nezachyti.. Takze rozhodne nepanikar, je to OK 🙂 ja idem nabuduci tyzden na extra citlivy UTZ, to uz budem v 8tyzdni a teda na 99% by tam uz srdiecko malo byt 🙂 tak trpezlivost a hlavne zachovaj pokoj! 😉

lenka268
21. júl 2011

Ahoj ja som bola prvykrat v 8 tyzdni a dr sa vajadril ze tam nieco je, ale je to male na 8 tyzdnov a srdiecko este nebolo pocut, Tak som sa mu tam rovno rozplakala ze ake male co to znamena a on mi povedal ze nic , jednoducho som mohla otehotniet neskor ako si myslim a ako som si vyratala, ze tam kazdy den je dolezity , tak ma objednal o 10 dni ako to bude vyzerat, a o 10 dni som si prvykrat vypocula ako krasne bije srdiecko mojho synacika. 🙂

zuzana_1
21. júl 2011

aj mne bolo v 6 tt vidnbo iba zlrkovy vak 😉 a za chvilu uz rodime..takze klud 🙂

burina111
21. júl 2011

nemusí, hlavu hore, asi je mimčo menšie, ono si to dobehne 😉

bobocka
21. júl 2011

@eviq srdiecko a fazulku sa da vidiet od ukonceneho 7tt,skor tam vacsinou nic nevidno,preto sa skor ani sona nerobia,velmi zriedkavo,lebo je to v podstate na dve veci,ked nic nevidno.takze v 5+5tt este toho vela neuvidis.vobec sa tym netrap.daj sa do kludu a pozitivne mysli.babo totizto citi to co citi maminka.🙂

nat28
21. júl 2011

Ja som mala akciu srdiecka v 6+1tt. Dovtedy neviem, kedze to bolo 1.sono. V predchadzajucom tehu som akciu nemala este v 5+5tt, ale potom o tyzden uz bola. Je to individualne. Zalezi ci vies presne kedy bola ovu, nie je dobre riadit sa len ms. Ja viem na den presne kedy bola ovu, az na 21DC. Takze neboj, je to uplne ok 😉

mimi21mimi
21. júl 2011

Ja som v 6tt este srdiecko nevidela, az v 7tt.

amouramour
21. júl 2011

nemusi, ani mne nebolo🙂a v 8+3tt uz krasne bylo a bolo vidiet aj baby🙂

marikac
21. júl 2011

podla mna je to OK...otehotnela si neskor a lekari sa drzia tych svojich "tabuliek" kde samozrejme nezapadne kazda druha zena 😉 ja som mala ovu presne na 16 DC a v 6tt+2 sme mali uz aj srdiecko....

iwusa14
21. júl 2011

...ja som bola v 6 tyzdni a uz tam malicke bolo a bilo mu aj srdiecko. Ale podla mna je to rozne, nie je to pravidlo. Tak klud a netreba panikarit!!! 😉

motylek17
21. júl 2011

ja som bola u lekarky v 6tt+4 a nic nebolo vidiet... mala som prist o mesiac a uz bolo pocut krasne srdiecko... nemusis sa obavat, nie je coho.... krasne tehulkovanie....

erika2010
21. júl 2011

ja som teraz 6t+4 a bola som na kontrole v pondelok a srdiecko uz bilo aj malicke bolo vidiet, kazda sme ina, urcite ho budes vidiet coskoro aj ty 🙂

lucka1987
21. júl 2011

ani mne nebolo v 6 tt nic vidiet.. iba vak... takze to je ok 😉

cikyta
21. júl 2011

Pre akciu srdiečka je oficialny 7 tt
Tu je foto mojho UTZ 5tt aj 3 dni. Vačok bol, embrijko ešte nie.
Takže hlavu hore a že pozdravujem pani dr. 😠

martinka13
21. júl 2011

Nam bolo srdiecko vidno az v 9tt

spalka
21. júl 2011

urcite sa netrap, mna na ultrazvuk skor ako okolo 10 tyzdna ani neobjednali, ze este nebude nic vidno 🙂...pani doktorka by mohla byt aj empatickejsia 😉

sisaha
22. júl 2011

ziadna panika...presne ako pisu baby, mohla si otehotniet neskor.. preto sa neodporuca chodit hned na sono..prave preto, ze zeny potom prezivaju stres..chod o dva tyzdne a uvidis aka budes stastna 🙂

barborecka27
11. sep 2012

ahojte...chcela by som sa opytat par veci..v sobotu som zacala spinit,to som mala byt podla ,,ich,,kalkulacky v 6.tyzdni...hned som utekala na pohotovost,doktorka ma pozrela a povedala,ze vsetko ok,len nevidi srdce...na druhy den som zacala slabo krvacat,zase som utekala na pohotovost...povedali mi,ze nemam tak casto behat,lebo oni tam aj tak nic nevidia,este ziadnu srdecnu cinnost,ze mam pockat 2 tyzdne a potom sa uvidi..videli len ges.vacok...no a v noci som zacala dost silno krvacat,tak som dnes radsej namiesto pohotovosti utekala ku priv.lekarovi..ten ma pozrel a povedal to iste,ze vidi vacok,ale nevidi dieta...dnes by mal byt podla nich 1.den 7.tyzdna..iba mi povedal,ze bud som potratila,alebo este naskoci...akoby nic...citim sa hrozne,neviem,ako mam vydrzat tak dlho...myslite,ze uz je to stratene,alebo je este nejaka sanca?

lucia2505
11. sep 2012

Ahoj...nechcem ťa sklamať, ale ak ešte stále nie je vidieť ani embryo a ty navyše špiníš a krvácaš, tak to vyzerá, že asi sa plod prestal vyvíjať...ak by len nebolo vidieť srdiečko, ale plod by tam bol, tak by ešte šanca bola, ale takto asi nie...mrzí ma to

angi07
14. sep 2012

ahoj.pred týždňom som aj ja mala len prázdny vačok ,včera som bola u lekára ,malý už je tam ,má aj srdiečko. podľa veľkosti som asi tak v 6 týždni 😀

rogiii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amabeldan
12. júl 2016

Mne v 6TT uz bolo pekne vidno plod. ale jednu chvilu tiez nic nebolo vidno a potom ked to pootocil vo mne tak uz bolo vidno malé....

ludkaj100
12. júl 2016

Ja som podla poslednej MS bola v 7+2tt a na sone 2mm plod. Ze vraj velmi maly na taky tyzden. Dnes som bola na sone. Sme 10+1tt a krasne bije srdiecko. Takze hlavne klud a nestresovat sa. Neprospieva to fazulke :D

janka2865
28. dec 2016

ako si prosim ta dopadla?

rogiii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2865
28. dec 2016

tak to ma mrzi:/ja som v podobnej situacii a na kontrolu idem az za 3tyzdne

rogiii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2865
28. dec 2016

dakujem krasne

monique3010
8. mar 2017

@janka2865 ahoj...ako si prosim ta dopadla?

evelyns
20. apr 2019

@barborecka27 ahoj, prosim ta, i ked je to davno, ako si, prosim, dopadla? Som na tom podobne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre