Opakované potraty. Kde je príčina?

michella7
9. apr 2013

Ahojte, mám za sebou tri potraty. ☹ Na genetike mi zistili že mám vytočený chromozon 11 inak ako ma byť a vraj to je dovod ktorý mi to može ale aj nemusí sposobovať. Teraz čakáme opať bábo a máme velký strach že sa to zopakuje. Má niekto stým skúsenosť alebo počul o tom?

jania023
9. apr 2013

@michella7 ahoj o tom chromozone neviem nic ale mne sposoboval mikropotraty stitna zlaza

mnamko
9. apr 2013

mne zas chlamýdie

scarlet
25. apr 2013

Len pre zaujimavost pripajam nasu staru statistiku 🙂:

ŠTATISTIKA – OPAKOVANÉ POTRATY

Štatistika by mohla obsahovať nasledovné údaje: MENO (nick) - vek (X)- genetika (X)- hematológia (X)- hormonálny profil (X)- Leidenská mutácia (X)- operačné vyšetrenia/zákroky (X)- reprodukčná imunológia (X)- IUI/IVF/IVF-ICSI (X)- iné (napr. výsledky partnera) - počet potratov + štádium (X)
Liečba: X

SNAŽILKY:

RACHEL36a: 39r.- genetika(OK), hematológia(OK), hormonálny profil(OK), operačné zákroky (0)- 5 potratov (8tt,9tt,9tt,6tt,9tt) NEVZDÁVA TO!

ALUSIK13: genetika(OK), hematológia(neviem), hormonálny profil(OK), hysteroskopia(OK), spermiogram (neviem), počet potratov 3 (12t, MA medzi 5tt-6tt, tehu prirodzene), chystá sa na hematológiu a potom na spermiogram

IF: 32 r.- genetika(OK), hematológia(OK), leidenská mutácia(OK), mutácia MTHFR-heterozygot, infekčné(OK), chlamídie, ureoplazma, mykoplazma(OK), spermiogram(O
K), hormonálny profil - chýba progesteron, reprod.imunológia - mierne pozitivná BI-hraničná hodnota na spermie, potraty 2x- 8tt, 6tt - bez srdečnej akcie.
Liečba: Duphaston, kyselina listová 10 mg denne, Prednison

MIMKA1710: 25 r., genetika(caka na vysledky), hematologia(OK, ziadne mutacie nie su potvrdene), endokrinologia(OK), imunologia(OK), operacne zakroky (kyret po prvom potrate), pocet potratov: 2 - 1. cca v 12. tt (tehu prirodzene na prvykrat po vysadeni HAK), 2. v 23. tt (hydrops plodu) - cele tehotenstvo do 21. tt uplne bezproblemove...potvrdeny prekonany parvovirus B19 a cytomegalovirus

TEHUĽKY PO OPAKOVANÝCH POTRATOCH:

SCARLET: 36r., genetika(OK), hematológia(opakované testy OK), leidenská mutácia(OK), hysteroskopia a hysterosalphingografia(uterus arcuatus), reprodukčná imuno(OK), 2x IVF/ICSI, 2xIUI - manžel (opakovane zlý spermiogram + malá životnosť spermií), 4 potraty (6tt, 5tt, 5tt, 5tt. – všetky tehu prirodzene)
Liečba: čakáme na schválenie žiadosti o 3.IVF... TEHOTNÁ

VIKA34: 40r., genetika(OK), hematólogia(OK), hormonálny profil(OK), mutácie žiadne, pre mimomaternicové tehotenstvo- laparoskopicky odstránený vajcovod, kyrety po potratoch, manželov spermiogram ideálny, potraty(5x spontánnny, 1x mimomaternicové, 7tt, 7tt, nasledovalo bezproblémové tehotenstvo a dcéra Vika, 6tt,7tt,všetko bez akcie srdiečka, 8TT-mimomater. s akciou plodu, všetko prirodzene, IVF s PIGD-pozitívne nasledoval v 8tt potrat bez akcie, 2ivf, 3ivf, 1ket, 2ket-negatívne, .
3.KET POZITÍVNE ja na začiatku 8 mesiaca   

MARYC: zisteny malo vyznamny faktor MTHFR heterozygot, imunologia a genetika nevysetrena, stitna zlaza ok, 3x potrat, 1 porod

MAMIČKY PO OPAKOVANÝCH POTRATOCH:
Hláste sa nám, napíšte diagnózu, liečbu a čo sa vám narodilo 

LULU10: 28r., genetika(OK), hematológia (MTHFR C677T homozygot), hormonálny profil(OK), reprodukčná imunológia(OK), hysteroskopia(odstránená časť prepážky), spermiogram(96-99% patológia, fragmentácia 21%), počet potratov(3: 1-anembryomola, 2 v 5tt, 3v 7tt, tehu prirodzene), chystáme sa na prvá IVF s P-ICSI PORODILA SYNCEKA 4/2013

KACULIATKO88: 23r. - genetika (pondelok), hematológia (herpetická infekcia potvrdená, inak zatiaľ všetky parametre OK), hormonálny profil (OK), operačné zákroky (1 - kyretáž), histologické vyš. (missed ab.), potraty 2 x (10-12tt samovoľný potrat bez zistenia príčiny, 10+7 bez reakcie srdiečka, úmrtie plodu v 7tt)
Liečba: kyseliná listová s radou vitamínov B, preventívne vitamín E. MÁ DCÉRKU 

BETYNKA222: mala hematologický problém

pirhina
26. apr 2013

ahoj ja som potratila 2 krat a zistili mi ze mam syndrom lepivych krvnych dosticiek a dali mi anopirin a uz som tehotna v 8 tyzdni aj flaxiparin si picham tak hadam to uz zvladneme

ninka.b1
6. máj 2013

@pirhina ahoj prosim ta to ti na akych vyšetreniach zistili?

pirhina
6. máj 2013

ahoj no boli sme najprv na genetike tam sme boli v poriadku a potom na hematologiu tam mi zistili toto ochorenie ale to je specialna hamatologia neviem ci taketo narocne vysetrenie robia v nemocnici 3 mesiace som cakala na vysledky. neviem ci aj u vas je taketo nieco u nas v martine je taketo centrum vsak skus si vyguglit mozno aj u vas to mate

pirhina
6. máj 2013

@ninka.b1 hore mas odpoved zabudla som ta oznacit

ninka.b1
7. máj 2013

@pirhina dakujem za odpoved!
Ja som bola na hematologii v MT, poslala ma tam moja hematologička, tiež som čakala asi 4mesiace neviem či nie aj viac 🙂 ale všetko som mala OK, rovnako aj genetika...
Teraz som bola na umelom, lebo mi zistili, že mam hranične hodnoty bunečnej imunity aj lieky som brala ale, nepomohlo! takže v tom to nieje...
už začinam byť zúfala!

pirhina
7. máj 2013

@ninka.b1 nie nebud zufala ja viem ze je to tazke tuzba je taka silna ono to pride a ako ti urcite kazdy hovori ked to budes najmenej cakat ale ja to pravda je vela pripadou co nemohli otehotniet aj umele oplodnenia maju za sebou a nakoniec sa stal zazrak a uplne prirodzene otehotneli mam taku kamaratku.od 30 sa snazili boli aj mimo slovenska na umelom a nic 3x potratila 2 x umele a ani sa neujalo a nakoniec uplne prirodzene bez liecby v 38 otehotnela.netreba sa vzdavat 🙂 😉 skusala sa bylinkarku taku tu znamu byva niekde vo vrbove ta je zevraj velmi dobra aj telke ju davaju vola sa p.Krpačova ak sa nemylim vsak vygugli.prajem vela stastia a ozvi sa ako pokracujes pa

ninka.b1
7. máj 2013

@pirhina dakujem si hrozne zlata! skusim kuknuť 🙂 a jasne ozvem sa 🙂)))

hwiezdinka
16. dec 2013

Ja obnovujem tuto temu, mam za sebou 3 potraty, mam vysledky z hematok ok, z genetiky karyotypy ok, cakame este z imunologie ale po telefone mi vravela, ze prve vysledky su ok, manzel spg ok. Este mi robili hp, vysledky mam, ale idem az v januari na gyndu. Co teraz, kde hladat pricinu? Mate s tym niektore skusenosti? Prosim, ozvite sa mi, dakujem!

zuzkat1
16. dec 2013

@hwiezdinka ja som potratila 2x...vsetky vysledky mam nadmieru dobre... Teraz som tehu a zatial vsetko ok... Nie vzdy sa zisti pricina... U mna to bol podla mna stres... Ale staci prechladnutie (aj take ze navonok sa neprejavi),zle uhniezdenie...milion dovodov ktore neovplyvnis...

hwiezdinka
16. dec 2013

@zuzkat1 Juj, tak ti drzim palce 🙂 Ja som pri tretom tehu bola na rizikovom, takze stres vylucujem ako pricinu. Viem, ze neovplyvnim vsetko, to sa neda. Len som sklamana, ze napriek vsetkemu sme vlastne na zaciatku, t.j. nic nevieme. A zasa to bude hop alebo trop...

zuzkat1
16. dec 2013

@hwiezdinka ja som nemyslela stres z roboty... K druhemu tehu som sa stavala od zaciatku tak ze aj tak potratim... A aj sa stalo... Potom som prestavila zmyslanie a povedala som si ze JA urcite 3x nepotratim...nejak vnutorne som to odmietla... Na genetiku som sla uz tehotna... V podstate vsetky vysetrenia som absolvovala lebo gyndos chcel, ja som bola presvedcena ze mi nic nie je. Samozrejme bola tam pochybnost ci opat nepotratim,ale snazila Som sa to potlacit.a k dr som sla az v 9tom tyzdni...ziadna panika ze chcem lieky atd...

david93
16. dec 2013

neviem či sa vyjadrím dobre, u mňa to bolo tým, že v prvých týždňov keď plod vyživuje žlté teliesko, nemal dostatok výživy... takže pri treťom som brala Duphaston až do 15tt ak si dobre pamätám a konečne bolo všetko OK, malý sa narodil až po termíne a ani rizikové som nemala

hwiezdinka
16. dec 2013

@zuzkat1 Tak to mas pravdu, myslenie asi tiez robi vela, ja sa tiez snazim mysliet pozitivne, inak by som sa asi zblaznila. Ja som tiez mala taky siesty zmysel, ze nam nic nezistia...na jednej strane je to dobre, ze sme v poriadku, na druhej strane ale nevieme pricinu potratov.

hwiezdinka
16. dec 2013

@david93 Mne pri tretom tehu tiez nasadil dr. duphaston, ale nepomohlo. Zrejme nie v tom to bolo.

pianina
22. dec 2013

@hwiezdinka ahoj .Ja mam za sebou 4 potraty.Vysetrnia,ktore som absolovovala Genetika OK,imunologia vysledky hranicne/ nasadeny Prednison opat som potratila/,hematologia-zatila mi zistili syndrom lepivych dostisiek a cakam este na dalsie vysledky,infekcne OK,hormony stitnej zlazy O,stery od spodku OK pocas vsetkyck tehotenstiev nasadeny utrogestan.A este absolvovala som v septembri Lucky 🙂

hwiezdinka
23. dec 2013

@pianina Ahoj, dakujem za tvoj prispevok. A teraz si na tom ako? Pokusate sa o babo?

pianina
23. dec 2013

@hwiezdinka zatial sa nepokusame,lebo cakakm este na vysledky z hematologii.Budu az za dva mesiace.A ty si ako na tom tersaz pokusate sa?Prajem prijemne prezitie sviatkov 🙂

hwiezdinka
24. dec 2013

@pianina Este sa nepokusame, viac-menej uz mame vsetky vysledky, len este kazali zopakovat raz manzelovi spg, tak ide zaciatkom januara a ja idem ku mojmu gyndosovi. Takze od januara/februara chceme zasa skusit. Aj tebe prajem stastne a vesele Vianoce a vela pohody 🙂

my_angel20
5. feb 2014

Ahojte kočky. no ja by som sa Vás chcela spýtať, či niektorej z Vás sa po kyrete ( ja mám za sebou 2-nedobrovolne) sa vytvorila cysta na vaječníku? a keď áno, ako ste to riešili? ja som vymenila doktora a ten zistil, že mám cystický vaječník☹

conkulinka
6. feb 2014

@pirhina Ahoj pirhina, môžme si podať ruky, som na tom tak isto ako ty, tiež som prekonala 2 potraty, prvý bol v 6.týždni a druhý až v 3.mesiaci. Pritom mam 1 dcérku pri ktorej som nemala vôbec žiaden problem, ukážkové tehotenstvo, a este krajší pôrod. Teraz bude mať dcerka v marci 6 rokov, rodila som ju na 28 rokov, teraz budem mat 34 a uz dva potraty za sebou. Ani by ma vo sne nenapadlo, že aj take budem riešiť, tak neviem čim to je, či vekom, alebo stresom, fakt neviem, ale vcera som bola na hematologii v košiciach, kde mi vlastne tiež z krvi zistili to čo tebe, ale zobrali mi este raz krv s tým, ze ak sa o mesiac potvrdí to isté, tak liečba bude ascorutinom a injekciami do brucha. Chcela som sa len spýtať či zvládaš to pichanie flaxiparinu, a či ti berie gynekolog krv priebežne na zistenie tých doštičiek, proste či tie injekcie zaberajú. Teraz si v ktorom týždni tehotenstva? čakáš prvé dieťatko? a si na rizikovom? Mne ešte lekárka vravela, ze aj stres sa podieľa na vytváraní tých trombov - zrazením krvi a aj málo tekutín. Budem rada, ak mi odpíšeš. Ďakujem

pirhina
6. feb 2014

@conkulinka potesim ta uz som uspesne porodila zaciatok tehotenstva bol tazky bala som sa ci zas nepotratim aj som zas krvacala ale preslo to ked som prekonala 3 mesiac vsetko bolo lepsie, pichala som si cele tehotenstvo aj 600nedelie bolo to o drzku ale zvladli sme to na krv som chodila na hematologiu pocas tehu asi 2 krat. Neboj zvladnes aj ty a uzivala som aj anopirin a ten uz budem uzivat asi navzdy malinka uz ma 11 tyznou a robi nam velku radost

kiwi82
7. feb 2014

@conkulinka ahoj v predchádzajúcom tehu sme pichali fraxiparín 0,3 počas celého tehu a teraz som v 10 tt a picháme 0,4 každý den. pichá mi to manžel. nie je to nič príjemné ale dá sa to vydržať. ja mám tiež problémy so zrážanlivosťou krvi, po dvoch potratoch mi zistili na genetike, že sa mi krv v tehu zhusťuje. pozri si tému trombofília v tehotenstve alebo tak nejako papa drž sa.

conkulinka
7. feb 2014

@pirhina Jej, tak to sa teším s tebou, blahoželám k narodeniu krásnej dcérky. Tak si to užívaj, ja verím, že sa mi podarí otehotnieť a tiež donosiť krásne zdravé bábätko.

conkulinka
7. feb 2014

@kiwi82 ahoj kiwi, čiže vlastne ty máš vrodenú tu poruchu zrážanlivosti krvi, lebo vlastne mne sa to az teraz po tych potratoch ukazalo. a na hematologiu chodíš kde ak sa môzem opýtať, lebo vidím že si z košíc a ja som bola pred včerom vo veľkej nemocnici u Dr.Mítnikovej. A si na rizikovom? Držím prsty, pa

pirhina
7. feb 2014

@conkulinka inak ta porucha zrazanlivosti je vrodena bud ju mas alebo nie to neni tak ze ju dostanes neskor je to dedicne ja som to zdedila pi mamine a pritom ona nemala problem otehotniet

conkulinka
7. feb 2014

@pirhina tak neviem, ja som si myslela ze ked bolo 1.tehotenstvo v pohode a vlastne do teraz som problem so zrázanlivostou nemala, takže sa to vplyvom niečoho alebo nejakých faktorov spustilo, neviem. Preto som chcela vediet názory iných.

pirhina
7. feb 2014

@conkulinka je tomtake zvlastne ja som tiez nikdy nemala problem a to som tam citala ze dlhe cestovanie je riziko aj lietanie a je som pritom cetovala aj lietala a nic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre