Podanie kontrastnej látky v prvom trimestri

alexis617
15. okt 2012

stretli ste sa s tým ,látka mi bola podaná v3-týždni netušila som o teh.,dôvod bol porážka,preto to ct-snáť sa niekto naj-de podobným problémom,za odpovede dakujem

vadimka
16. okt 2012

@alexis617 poradit ti neporadim, len som si spomenula, ze ked som bola pred rokom na ct hlavy tak som tusim musela podpisat ze nie som tehotna...tak asi to moc dobre nie je...opytaj sa svojej dr.

tadaminka
18. okt 2012

@alexis617 mala som planovane ct a lekarka ho zrusila s odovodnenim ze som zistila ze som tehotna, v minulosti som absolvovala RTG takisto este pocas skoreho tehotenstva ( vobec som ani netusila ze by som mohla byt tehu ) moja doktorka na to vtedy povedala ze do 12tt sa ukaze ci to malo negativny vply alebo nie, bohuzial asi malo lebo v 10tt tehotenstvo skoncilo 😒

alexis617
autor
18. okt 2012

@tadaminka mňe na gin.,povedal ,že sa ukáže do 12týždňa,čo ako ak vydrží má to byť dobre ,ale aj tak sa bojím

tadaminka
19. okt 2012

@alexis617 drzim palce aby bolo vsetko ok 😉

alexis617
autor
21. okt 2012

@tadaminka dakujem,aj ja ti držím palce

alenka13
7. jún 2022

@alexis617 ahoj , viem že je to už dávno , ale chcela Som sa Ta spýtať ako si v tedy dopadla po tej kontrastne látke na Mri v tehotenstve dakujem

alexis617
autor
7. jún 2022

@alenka13 chvála Bohu dobre 10.5.2013 sa mi narodil zdravý chlapček aj keď malo to za dôsledok oneskorený vývin reči dnes mám už 9 ročného syna a je úplne v poriadku a rapoce čisto ,že sa mu ústa nezastavia

alenka13
7. jún 2022

@alexis617 dakujem, že Ste sa ozvala , aj Vsm robili nieake vyšetrenia ? Ja som bola na mri s kontrastnou látkou na mozog cca 40min o 2 t som sa dozvedela že som tehotná , takze v tedy som bola už 12 dni tehotná , teraz neviem čo robiť 😢, vraj to môže mat fatálne následky ,, mam ísť na potrat , tak mi je to ľúto 1,5r sme sa snažili a keď sme to vzdali tak to vijde a ešte takto 😢

alenka13
7. jún 2022

@alexis617 tak to je super že Vám všetko dobre dopadlo ❤️, chlapček je krásny 💙, a s tou rečou Ste to mali ako , dlhšie nerozprával ?

elenkaba
7. jún 2022

@alenka13 ct je nieco ine ako mr, ct je ziarenie, to je ovela nebezpecnejsie v tehotenstve ako mr, cievka ktora sa pouziva pri mr mozgu bola na oblast hlavy a nie panvy a taktiez kontrastna latka co sa pouziva pri mr, sa moze v odovodnenych pripadoch pouzit aj v tehotenstve. Takze vo Vasom pripade by som sa az tak nebala

linetka123
7. jún 2022

@alenka13 Držím palce. Verím, že bude všetko v poriadku ♥️♥️♥️ Treba mysliet pozitivne ♥️

alenka13
7. jún 2022

@elenkaba dobrý , práveže som sa nikde nedočítala , že by sa mohlo použiť počas tehotenstva , skôr som sa Dočítala že to môže byt fatálne pre plod :( volala som na mri tam mi nevedeli nič povedať , vraj sa stym ešte nestretli a Zero nebolo testované na tehotných v 1trimestri preto sa to neodporúča , veď uvidím na genetike ,..čo mi povedia ,, gynekologička sa mi nevedela vyjadriť povedala iba toľko že dáme vyšetriť čo sa dá a uvidíme .. ale dakujem Vám 🙏 za pozitívnejšie správy ❤️

alenka13
7. jún 2022

@alenka13 jedna sa hlavne o tu kontrastnu latku

alenka13
7. jún 2022

@linetka123 dakujem veľmi pekne ❤️🌺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre