Som tehotná, beriem Euthyrox 50 a priberanie

schvarzy
25. apr 2013

Chcela by som sa spýtať ako to bolo s priberaním v tehotenstve ak ste brali euthyrox 50, boli výrazne výkyvy ? Koľko ste pribrali ?🙂

gretka2
25. apr 2013

Prvy syn +14kg, druha dcera +19kg. Myslim, ze ziadny neobvykly prirastok. Pri dcere som tusim brala 75mg.

soldi
25. apr 2013

@schvarzy nemyslim, ze to musi nutne suvisiet.
v prvom tehotenstve mi zistili znizenu funkciu a predpisali 25mg. pribrala som 45 kil.
v druhom sa zhorsila a beriem 50. momentalne mam hore plus 12kil

24daniela24
25. apr 2013

Ja mam sice asi opacny problem beriem 150ku takmer od zaciatku az na jeden mesiac kedy som brala 175 a doteraz /35 tyzden som/ som pribrala 10 kil.

mummy01
25. apr 2013

@schvarzy no ja som brala 100mg a pri prvom tehu som pribrala 16kg a pri druhom 11kg.

libertine
25. apr 2013

v prvom teh. som brala 50 tku a pribrala som cca 12 kg. po porode mi ostalo asi 4,5kg, to som schudla do polroka. teraz beriem 100vku, som 13tt a pribrala som zatial asi 1,5kg.

schvarzy
autor
25. apr 2013

Ďakujem veľmi pekne 🙂

jania023
25. apr 2013

@schvarzy ja sice tehu niesom ale beriem euthyrox 100 a musim priznat ze som po nom pribrala

masinka
25. apr 2013

@schvarzy pri prvej som brala Euthyrox 50 a pribrala som 12 kg, pri druhej E 75 , pribrala som 15 kg a pri tretej E 75 a pribrala som 8 kg..... ale rodila som vzdy cca 70 kilova - takze u mna to priberanie zaviselo od vahy, aku som mala pri otehotneni (pred tehotenstvami som mala cele roky cca 57 kg, prva dcera ma vycucala na 52 kg, takze som pri druhej pribrala viac. Po druhej mi ale par kil navyse ostalo, tak som do polovice tehotenstva nepriberala, ale cerpala z tukovych zasob 😀 )

nanulik
25. apr 2013

ja sa na štítnu liečim 15 rokov, počas tehu som brala tiež ale už neviem aku davku 😕 ale určite to bolo 50 a viac. a pribrala som 20 kg 😔 😢 neviem teda či to bolo z hormonov, ale bola som stále hladná... 😝
a po porode, som užívanie tabletiek zanedbávala, starosti okolo malého, škola, sťahovanie do nového bytu a ešte teraz dva a pol roka po porode mám rozhádzané hodnoty, momentálne užívam 150, ak nechcem pribrať musím si dávať pozor. dufam že toto už bude konečná dávka, o mesiac mám kontrolu

ninison
25. apr 2013

@schvarzy ahoj, ja som nepribrala nic. dokonca som prve 4m tehu schudla 3kg 🙂 a celkovy prirastok hmotnosti za tehu +10kg.

martinkova
22. máj 2013

ahojte, chcela by som sa opýtať, tie čo ste brali počas tehotenstva eurthyrox. Ja som asi mesiac brala euthyrox tak, že som ho zapíjala celým poharom vody, avšak v príbalovom letaku je, že za ma zapíjať pol pohárom. Ako ste to robili vy? dakujem

kikina84
22. máj 2013

@martinkova ja som brala euthyrox 150 pocas tehotenstva a normalne som klasika davala kazde rano na lačno jednu tabletku a zapila asi pol poharom vody..

alaniska
22. máj 2013

ja beriem 188mg a pribrala som 7-8kg,pokial je liecba spravne nastavena priberanie to neovplyvni.Postavou som skor chudsia aj pred tehu som brala 150mg a od zaciatku sme to zvysili ja 188mg. Priberies ak sa budes napchavat za dvoch😀

skibaby
22. máj 2013

ja som brala 50tku pri malej, 25tku pri malom...pri malej som pribrala 8kg, pri malom 6,5, takze myslim, ze to s tym ni nema 😉

kikina84
22. máj 2013

@schvarzy ja som pribrala 25kg,,ale neviem ci to bolo sposobene euthyroxom,,pocas tehotenstva priberie kazda zena,bez ohladu na to ci berie tieto lieky na sz,alebo nie..lieky su skor od toho aby fungovala spravne sz a su vacsie predpoklady ze sa dieta narodi zdrave..Ja som potretila prvy krat prave kvoli tomu,ze som nedodrziavala liecbu a telo mi plod jednoducho neprijalo..

alaniska
22. máj 2013

@martinkova to som napr.nikdy neriesila,zapila som podla toho ako som bola.smadna,niekedy len glg co sa tabletka sklzla,niekedy aj pohar,neboj sa🙂

inull5
22. máj 2013

@martinkova Ahoj, ja som začala s euthyrox 50 teraz pri druhom tehu som na 150...Beriem ho každé ráno pol hodinu pred raňajkami, pri prvej dcére som pribrala cez 20 kg, ale pomerne rýchlo mi to zišlo avdostala som sa na 54 a teraz zatiaľ mám 1 kg ta uvidíme

martinkova
22. máj 2013

@alaniska dakujem, ukludnila si ma 🙂

schvarzy
autor
22. máj 2013

Ja som v 11 tt a zatiaľ žiadny prírastok na váhe.

beruska2327
3. dec 2013

ahojte. sice uz je to nejaky mesiac od posledneho prispevku, ale pridam svoju skusenost. zacala som euthyrox 25 brat pred cca 1.5 mesiacom a moje pol-rocne priberanie sa uzivanim zastavilo (pribrala som od marca do septembra cca 8 kil, ziadna vyrazna zmena v stravovani ci zivotnom style) a dokonca som za ten cas schudla dve kila. a to jem rovnako ako predtym a teraz som aj tehotna (6tt). takze je mam s uzivanim euthyroxu pozitivnu skusenost, co sa tyka vahy. dokonca sa mi po styroch rokoch trocha upravilo vypadavanie vlasov (KONECNE!!!) a vyrazne ustupilo potenie.

kinluska
26. mar 2014

ahoj, ja beriem 137mg, práve som na prelome 28/29tt a pribrala som už 10kg :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre