Som v 11. týždni a napína ma z umývania zubov

alex4
19. okt 2014

Dobre duse, poradte! Som v 11tt a hrozne by som si chcela normalne umyt zuby 🙂 Ale nejde to, napina ma, zvraciam, dokonca somn si skusala umyt zuby len kefkou bez pasty, nepomohlo... umyt si zuby a vyzvracat sa mi tiez nepride ako idealne riesenie, minimalne si nemyslim ze su tie kyseliny pre zuby nejake super... Inak zvraciam len vazne malokedy, akurat ma teda napina z kazdeho smradu a vlastne aj vone... Mali ste taky problem, co by ste mi poradili?

bahira1962012
19. okt 2014

dentálna hygienička by ti vedela poradiť aj kefku, aj zubnú pastu pre tehotné, ale v lekárni ti poradia 🙂 mám rovnaký problem celé tehotenstvo a som už na konci tehotenstva 😀 teším sa,že si umyjem poriadne zuby po 9 mesiacoch 😅

alex4
autor
19. okt 2014

jeeej, take existuje? a pomohlo ti to aspon trochu?

nini1010
20. okt 2014

Ked som bola tehotna mala som ten isty problem.nejak s tym treba len zit,ale ten 4-6 mesiac byva povacsine lepsi.

ichbinich
20. okt 2014

@alex4:
Ja som sice zvracat nemusela, ale napinalo ma tiez. Katastrofa. Ja som si umyvala zuby rucnou kefkou, nie elektrickou, a asi na tri krat ☹ Tiez som sa tesila na den, ked som si mohla umyt zuby zase poriadne elektrickou kefkou...
Inak mne bolo tiez zle zo smradu aj vone, ja som si dokonca musela kupit deo aj sprchovy gel bez parfemu... Manzel si daval deo iba, ked ja uz som bola na druhom konci bytu... Jedine, co mi nesmrdelo, bol babatkovsky sprchac a sampon, co mal syn...
Ono to potom samo preslo, ale mne 24-hodinove nevolnosti presli plynule do neustaleho palenia zahy ☹ Az do porodu. Ale ta citlivost na pachy presla ovela skor...
Vsetko dobre!

bahira1962012
20. okt 2014

@alex4 ano pomohlo 🙂

angelikaaa123
20. okt 2014

Mam to iste od 6tt a teraz som v 18tt mak pocit, ze mi to dokonca tehu neprejde a pomaha mi po umyvani zubov cukrik aj ked to nie je naj pre tie zuby 🙂

simca06022011
20. okt 2014

No ja som mala rovnaky problem a to cele tehu... :P dokonca k zubarke som sa neodvazila ani ist.. lebo by som nevydrfzala s otvorenymi ustami :/

katarinamarkova
20. okt 2014

@alex4 poznam....mne pomohla malinka detska zubna kefka 🙂

cenculinka
20. okt 2014

@alex4 toto poznam aj ha pri oboch tehotenstvach...umyvala som opatrne v predklone aby sa mi pasta nedostala do hrdla a ani kefka...a ked som zvracala tak som potom len cistou kefkou presuchla zuby a vyplachla usta este ustnou vodou...drzim.palce

canama
20. okt 2014

@alex4 poznam, velmi dobre. mne to ale okolo 5teho mesiaca preslo a hned potom som sla k zubarovi...nastastie som dopadla bez ujmy. zubnu pastu ani neskusaj pouzivat ciste zuby mozes mat aj bez nej, skus jednozvazkovu kefku, je mensia, takze ju nebudes tak citit a odstranuje plak velmi ucinne.

lili19
21. okt 2014

poznam to velmi dobre ale mne naopak pomoze hlavu zaklonit.dam si minimum zubnej pasty rychlo umyjem.a ked sa neda tak lezim v posteli a bez padty di ich posucham.dufam ze nepridem o zuby do konca tehu.

annko
21. okt 2014

ahoj, mne pomohla iba detska zubna pasta weleda.. ma velmi slabu prichut. vyskusaj a uvidis. Ale po par tyzdnoch ta to prejde.. 😉

deina79
22. okt 2014

mna to nepreslo az do jkonca tehu :D, za 1 min som mala zuby stale umyte 🙂

katfan
22. okt 2014

@alex4 mna to neprešlo ani po 2 porodoch,neviem,čím to je,ale napína ma len ráno.

alex4
autor
22. okt 2014

@katfan nie! to sa vazne moze stat ze takyto problem neskonci ani po porode?

katkabg
22. okt 2014

@alex4 mne cele tehu nebolo zle ale toto mi jednoducho robilo najviac zle....umyvanie zubov -katastrofa vecne ma napynalo a si zober ze mi to ostalo dodnes a to som uz 5 r.poporode 😀 niekedy ani lizatko nemozem v klude olizat dlhsie v ustach 😀

katfan
22. okt 2014

@alex4 joj nechcela som ta vystrasit.asi to je nejaka dedicna neznasanlivost alebo co, lebo to ma aj moja sestra.v tehotenstve je to normalne, mne bolo zle uplne zo vsetkeho do 4.mesiaca, potom to samo odoznelo.

alex4
autor
22. okt 2014

snad to same odoznie, ale je pravda ze uz predtym ma napinavalo obcas u zubarky tak snad som nepresla natrvalo do noveho levelu napinania, hlavneze vsade citam ze sa v tehotenstve viac kazia zuby 😀
no nic, snad to co najskor prejde 🙂 a nebudem si musiet dalej robit srandu ze to moje dieta ma par centimetrov a uz si nerado umyva zuby 🙂

ostatnym velmi pekne dakujem za rady, ciastocne sa mi dari umyvat si ich co najnenapadnejsie 🙂

tjaden
23. okt 2014

@alex4 žuvačky :D to bolo jedine z čoho ma nenapínalo :D ak som si aj zuby umývala na silu celý čas som sa pri tom dusila čo ma tak napínalo

alex4
autor
8. jan 2015

som v 23.tt a stale sa to nezmenilo, vacsinou sa mi podari udrzat sa len pri napinani....chcela by som sa vas este spytat ci ste s takymto problemom zvladli navstevu u zubara? vraj by som k nemu mala ist ale neviem ci ho neovraciam ked neznesiem ani trosku ustnej vody...

basska_b
9. aug 2017

Mňa začalo napínať pri umývaní zubov v 13. týždni, normálne som sa prekvapila, čo to má byť... hlavne vtedy, keď som sa snažila čistiť osmičky a strčila som kefku hlbšie do hrdla. O vôňu pasty ani nejde, to mi nevadí, ale aj keď sa mi pasta alebo kefka dostane na koreň jazyka, tak ma okamžite napne. Takže dá sa to vydržať, keď vypľúvam pastu, málo pením, nejdem moc hlboko s kefkou a som predklonená. Len to som chcela poradiť. Zubárovi treba povedať, že je takýto problém a aby nedával tie nástroje hlboko do hrdla - ak bude len kontrolovať, tak asi nič nehrozí, keď bude niečo vŕtať, tak tam už strieka všeličo, tam to môže byť problém.

katrin21
9. aug 2017

skus si umyvat zuby neskor, nie rano nalacno.. .mozno pomoze.....

daduska_maminka
9. aug 2017

@alex4 skús ústnu vodu :D ja som tiež na začiatku nezniesla pastu :D a ani kefku :D aj teraz má občas nadrapne veľa šťastia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre