Som v 8. týždni a zmizli mi tehotenské príznaky

waspera
20. júl 2013

Ahojte, som 8tt a dnes mi uplne vymizli tehotenske priznaky, vsetky, nevolnost, unava, bolesti v chrbte, v bruchu, hlad...citim uz len minimalne brusko....vcera som cely den mala myslim asi najvacsiu nevolnost za cely cas tehotenstva, cely den zvracanie... a dnes od rana nic, vobec... druhy den beriem duphaston a ascorutin, predpisal mi ich gynekolog, nakolko pred dvoma dnami som trocha spinila a mala som aj taku malinku zrazeninku, ako cervicek...No bojim sa, ze je to potrat, zamlknuty, ci ako sa to spravne nazyva.... Nemate niekto podobnu skusenost? Potrebovala som to napisat...

xlucia
20. júl 2013

@waspera neboj, este si nevolnosti uzijes, az ti bude tazko... tazkosti nie su povinne...

lienka2407
20. júl 2013

Urcite netreba hned stresovat ze mas spinenie to je ok kazda baba preziva tehotenstvo inac neznamena to ze ti bude teraz zle celych 9 mesiacov

kvietokela
20. júl 2013

ahoj vobec sa nestresuj ja zacinam 10tt a poviem ti ze sa vobec necitim tehotna uz od zaciatku zle mi nebolo ani raz proste nic lekar mi povedal ze mozem byt len rada tak ze je vsetko ok 🙂

waspera
autor
20. júl 2013

@kvietokela no, keby mi nebolo od zaciatku nic, tak to asi vnimam inak... ale dakujem ti 😉

waspera
autor
20. júl 2013

a z duphastonu neustupuju bolesti, resp v tomto priapade priznaky napriklad?

zuzana76
20. júl 2013

@waspera pre ukludnenie skoc na pohotovost , na uzv , mas na to dovod, ja by som urcite isla

waspera
autor
20. júl 2013

@zuzana76 nemam jak nie su spoje autobusove

zuzimalinka
20. júl 2013

@waspera neboj ja som stresovala tiez 2krat som potratila a terz do 14tt som spinila raz som priznaky mala raz nie..nemusi to byt stale..kazdy organizmus je iny...tak pozitivne mysli ..viem ako to vie vystresovat. Dzim palce.

magic08
20. júl 2013

Nevolnosti a ostatne priznaky nie su povinne, alw to vies. Zazila som nieco podobne v prvom tehu, v 11 tt a o dva tyzdne na to som prisla na to ze babu nebije srdiecko -zamlknuty potrat. Nechcem ta strasit, ale ja by som urcite skocila na ultrazvuk. Drzim palce, nech je vsetko v poruadku.

waspera
autor
20. júl 2013

nemozem ist ani na pohotovost, byvam uplne od ruky... boze... a vymizli zo dna na den priznaky...napadlo ci mi nezmiernil bolesti a nevolnost duphaston, neviem...citim sa ako keby som nebola uz ani tehotna...fuu

lussy461
20. júl 2013

@waspera ja by som urcite bezala na pohotovost, ale ak nemas ako ist tak popros niekoho nech ta zoberie, to nie je sranda, ja som takto prisla o babo!

waspera
autor
20. júl 2013

@lussy461ako? tiez ti zo dna na den zmizli priznaky?

gitusa23
20. júl 2013

@waspera ja ked som potratila prve, prestali ma boliet prsia. Ale inak ak si spinila, a doktor ta pozrel, potom ti dal duphaston? Ak ano a odvtedy nespinis, myslim ze by to malo byt OK. Moja sestra nemala tiez nijake tehu priznaky a ma krasnu dcerku.

tahivka
20. júl 2013

@waspera hlavne kľud 😉 Aj ja som stratila príznaky, niekoľkokrát počas tehu, niekedy len na deň, niekedy mi zmizli "na týždeň"....tiež som stresovala, raz som aj k dokymu utekala, ale všetko bolo ok. Keby sa jednalo o potrat, určite by Ti príznaky nezmizli zo dňa na deň - chvíľku trvá, kým by Ti zas HCG kleslo a tento hormón vlastne spôsobuje všetky tie úžasné sprievodné tehu príznaky. Takže zachovaj pokoj, čo má byť sa stane, stresmi nič nezmeníš...len zhoršíš, a to isto nechceš. Ak by si bola s nervami na konci, tak potom radím jedine ísť k doktorovi alebo na pohotovosť - ultrazvuk Ti odpovie. V 8tt by už mala byť vidieť akcia srdiečka 😉 Drž sa!

katieg85
20. júl 2013

@waspera oto ci mas priznaky alebo nemas oto vobec nejde.ja som nemala vobec nijake priznaky tehotenstva pri vsetkych 3 detoch,takze priznakmi sa nezaoberaj.skor by som sa bala to ze si spinila lebo to mohlo ist aj o potrat,segra spinila len v jeden den trochu a doctorka ju pozrela a povedala ze vsetko ok,a o mesiac zistili ze uz ma mesiac mrtvy plod .takze to neni sranda id radcej na pohotovost nech ti zrobia ultrazvuk

kaaacik
21. júl 2013

ja som v 9tom a pred dvoma tyždnami sa mi stalo niečo podobne ako tebe. Na par dni ma uplne prestali boliet prsia ,nemala som nevolnosti a prestala som chodiť v noci na wc. Stale som si čitala o zamlknutom potrate a dokonca som sa už prestala cítiť tehotná. Po par dňoch sa vratili všetky priznaky a tušim aj intenzivnejšie 😉
takže sa netreba bať a nechať to iba tak, nepomožeš si neustalim sledovanim sa. relax 🙂

zuzi241
5. sep 2013

Ahojte,začínam 8.tyzden a do teraz mi bývalo strasne zle,prsia ma boleli,od včera mam pocit,ze to pomaly ustupuje.neviem,ci to mam brat,akože v pohode,alebo sa obávať.prvuporadnu mam az v utorok,moja doktorka je na dovolenke

alienka000
5. sep 2013

@zuzi241 kazda ma ine priznaky / nepriznaky. Pri missed abortion sa priznaky stratia az po zamlcani plodu, takze pockaj na poradnu. Drzim palce 😉
Ja som mala MA v 11t, dieta odislo asi 9tt a prave odvtedy ma neboleli vobec prsia. To bol znak u mna, ale kazda zena to ma inak. Kedze som sa nesledovala, az potom som pochopila preco ma prestali boliet. Ale napr. stale ma bolel chrbat, kvoli zvacsenej maternici, takze to je individualne.

zuzi241
5. sep 2013

@alienka000 necítim sa zatiaľ,ze úplne super,ze mi vôbec nie je zle,alebo zeby ma vôbec neboleli prsia,unavená som stale,len sa mi to zdá zvláštne a dosť skoro na ústup,ale asi to je ukazdeho iné,uvidím,co povie doktorka v utorok 🙂

alienka000
5. sep 2013

@zuzi241 urcite, kazda ma inak, moju kamosku napriklad neboleli prsia, ale bola unavena a nechutilo jej vela veci. Zbytocne sa trapit dopredu, ked uvidis srdiecko v utorok, budes vediet, ze je vsetko ok 🙂

dagii
5. sep 2013

mne tiez nic nebolo cele tehotenstvo, okrem toho ze som odpadavala pri vacsom mnozstve ludi...ale inak pohoda...a to uz idem rodit 🙂 treba pockat na vyjadrenie lekarky..a nestresovat...

sharlotta
5. sep 2013

@zuzi241 aj mne tak,ale tak po tyzdni sa to znova vratilo.

zuzi241
5. sep 2013

@sharlotta
@dagii
@alienka000 asi si namyslam a zbytočne stresujem...počkám a hádam bude vsetko v poriadku 🙂 inak toto je moje tretie tehotenstvo,pri prvých dvoch mi vôbec nic celý cas nebolo,takze toto je pre mňa nové.

shibaba
5. sep 2013

@waspera O tomto by som sa určite najradšej porozprávala s lekárom, aby si mala istotu. Ja som napríklad nemala absolútne žiadne príznaky, ktoré spomínaš, žiadna nevoľnosť, únava.Práve naopak, energie za dvoch, hlad za troch od prvého dňa, do štyroch mesiacov ani len náznak bruška a zrazu za mesiac také veľké, že sa ma všetci známi vypytovali na termín 😀 .Cinkni lekárovi, pre istotu, ale určite je to v pohode 🙂 , u každej bud.maminy môžu byť prejavy tehotenstva iné 😉

amelian
11. sep 2013

Ahojte, viete mi prosim poradit? som v 8/9tt a do vcera som mala velmi zretelne priznaky, ale teda hlavne nevolnosti a bolesti zaludka. Od vcera mi vsak akoby "zazrakom" nic nie je a tak sa trochu obavam ze co sa deje. Stretol sa s tym niekto? dakujem

asha300
16. apr 2014

@amelian ahoj viem že je to už dlhá doba od príspevku ale prosím ťa ako si dopadla ja mám to isté teraz tak sa trošku bojím.

zabka79
16. apr 2014

@asha300 nerob si zbytočne starosti, to môže aj nemusí nič znamenať...ak nešpiníš alebo nemáš iné problémy. Pri prvom tehu nám príznaky zmizli a veru to dopadlo zle, ale pri druhom som žiadne nemala až do nejakého 10tt a všetko bolo v najlepšom poriadku. Ak sa obávaš zbehni doktorovi, alebo si kúp angelsounds a môžeš srdiečko počúvať doma, ja počúvam od 10tt a je to super ukludňovák 🙂

eliska3
16. apr 2014

@asha300 u mňa bohužial vymiznutie príznakov znamenalo zamĺknutý potrat ☹ Prestala nevoľnosť, postupne ma prestali prsia bolieť, proste som sa cítila ako netehotná... A vôbec som nekrvácala ani nešpinila... Bola som v 9-10 tt. Pre tvoj pokoj v duši zájdi ku svojmu dr, nech pozrie srdiečko, držím palce, nech je bábätko v poriadku.

ivanka.7
16. apr 2014

@asha300 moze to znamenat nieco a nemusi, urcite chod k doktorovi. Ja som mala pri prvom aj druhom tehotenstve jediny ale uplne identicky priznak (tocenie hlavy). Z prveho mam Elianku, z druheho bohuzial zamlknuty potrat.

asha300
16. apr 2014

Baby dakujem vám zajtra tam idem o 10:00 tak vám dám vedieť 3 potrat neviem ako budem znášať 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre