Som v 8. týždni tehotenstva a plod má 3 mm. Je to málo?

petra1209
10. feb 2011

Ahojte babenky. Dnes som bola druhykrát na sone. Prvykrát mi lekárka povedala, že vačok meria 11x5mm dnes mi povedala že plod meria len 3 mm čo je na tento týždeň tehotnosti strašne málo. Sridiečko bije to že by bolo v pohode len sa jej teda nepáčila tá malá veľkosť. Nemáte niektorá s týmto skúsenosti či je to normálne?

bershka
10. feb 2011

ja s tym osobne skusenost nemam, ale ono rastie babo zo dna na den, takze ak je tam srdiecko, tak je vsetko ok... zalezi ci si aj na zac. 8 tt alebo na konci....

zuzana_1
10. feb 2011

mohla si otehotniet aj neskor, takze podla PM si v 8tt,ale realne mozno menej...hlavne nestresuj,bude to dobre 🙂

zamilovana
10. feb 2011

Počkaj a srdiečko bije? Je zvláštne ako píšeš že najskôr meralo 11x5 mm a teraz 3 mm to sa zmenšilo? Neviem, teda to je zvláštne nepomýlila si si tie miery? Ale ak srdiečko bije, myslím, že to je nejaký omyl skôr.

majloo
10. feb 2011

Nuz tazko povedat, myslim, ze v tomto obdobi by plodik mal mat aspon 8mm, aspon co som pozerala na tehu strankach o vyvine babatka v jednotlivych tyzdnoch. Treba len pozitivne mysliet, budem otvorena, asi vela dievcat, ktorym sa uz nejake to tehotenstvo nepodarilo (vratane mna) si pomysli, ze to mozno neskonci dobre. Ale na druhej strane sila pozitivneho myslenia je velmi velka. Tak ti drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo. 😉

balazica26
10. feb 2011

11x5 mm mohol mať "vačok" - maternica a bábo môže mať 3mm... môže ísť aj o neskoršie otehotnenie... aj ja to mám o týždeň posunuté...

bosoriak
10. feb 2011

Ja mam s prilis malym plodom skusenost a to zlu ☹ Bola som v 7+6 tt a plod mal 5+3 tt. Potom som zacala spinit a krvacat a bolo.
Pravda je, ze v zaciatkoch tehotenstva by mali byt plody velke cca rovnako, az v neskorsich stadiach sa mozu lisit o par tyzdnov.
Ale je aj vela pripadov, kedy zena otehotnie neskor ako v strede cyklu, podla coho sa potom porovnava velkost podla UZV. Mozno bola ovulacia tesne pred menstruaciou. Drzim palce, aby to bol tvoj pripad.

nenullienka
12. feb 2011

Ahoj, ja mám tiež problém s tým, že dieťatko je o týždeň menšie ako má byť. Lenže ja som mala nepravidelný cyklus, ktorý bol 30 dňový, tak doktor všetky výpočty prispôsobil môjmu cyklu, dieťatko napriek tomu krásne rastie a priberá. Doktor stále hovorí, že je všetko O.K. Záleží kedy došlo k oplodneniu. Mali by ťa poriadne vyšetriť.

veva82
12. feb 2011

nepomýlila sa doktorka?Ja som bola na sone a plod mal 18,6 mm čo podľa merania vychádza na 8 tt 4deň.Hematom mám 3mm. A gestačný vačok som mala v 5tt 13mm.Na sone som bola aj v 6tt ale kedže mi doktor nedal papier tak neviem rozmery.A asi cca v 4tt mal gestačný vačok 5mm to mi meškala mrška len 1deň....ja musím každe 2týždne chodiť kedže som riziková......nabudúce budeš vedieť a mala by si dostať aj knižku ak bude všetko ok.

lucka1987
14. feb 2011

urcite sa len doktorka pomylila ked ti to hovorila.. podla mna... tie 3 mm, meria plodik... vacok sa nezvykne zmensovat no nie? neboj bude to ok.. hlavne.. no stres, no panic 😉

fomarik
14. feb 2011

vačok je niečo úplne iné ako plod. Plod je v tom vačku. Takže vačok musí byť väčší ako plod. ja som mala vačok 6mm(ešte v nom nebolo vidieť plodík) a o pár dní už bolo vidieť plod s velkosťou 3mm. Bolo to na 27DPO, po inseminácii. Kuk moj album.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sorciera24
14. feb 2011

ja som mala v 7tt tiez plod 3,5mm....a dr. povedal, ze je maly, ze to by tak tipol na 6tt...ale vraj tyzden-2 hore dole moze byt,elbo nie kazdy ma presnu MS, ja mam napr. kratky cyklus 25dnovy........ale srdiecko krasne bilo a dnes mam riadneho chlapa 😉

judita2580
12. máj 2014

ja som mala 0,4mm plod v 6tt a velkost sa nemenila do 11tt a potom zrazu potrat.Nerastlo,takze ja mam s tym velmi zlu skusenost. ☹

erka2014
20. jún 2014

ak maš gestačny vak 11 mm tak si v 5+3 tt - mudre knihy pišu že to je 4 tt + tolko dni kolko mm ma gestačny vak čo je 4+11 ...Teda tak som sa dočitala lebo ja som mala ten isty problem, takže si mala poriadne posunutu ovulku..hlavne je že bije srdiečko 🙂

darja12
30. jan 2015

mne doktor povedal, že veľkosť plodu sa presne zmerať takto skoro nedá, lebo je stočený do klbka.. ak ti nameral v stočenej podobne 3mm, kľudne môže byť aj väčšie. 🙂

zuzana8607
4. máj 2015

Ahoj baby dnes som bola u doktora A ten mi povedal že plod má 11mm ale žiadny ale nič mi nepovedal O nejakom gestacnom vaku. Neviete niekto poradiť b kolkom asi som? Ďakujem

zuzannaaa
17. aug 2015

Dnes mi povedala dr ze srdiecko nevydi byt som 7tt,,, brala my krv a podla testou hormon narastol oproti mynulemu tyznu ,,, V stredu idem na kontrolu ....co si o tom myslite

upam
19. aug 2015

netrap sa je mozne ze aj zle namerala pri takom drobatku - ja som pri prvom tehotenstve bola kratko po sebe u 2 doktorov a kazdy sa o malicko lisil to je +-

kokucok
30. nov 2015

Uz sa velm tesim.👩 Doktor povedal ze je to presne 1cm,aj 4mm.

pietrula
2. dec 2022

@judita2580 akcia srdiecka bola zaznamenana?

pietrula
3. dec 2022

@sorciera24 viem, ze to bolo davno. Ale ak si nahodou spominas, dobehol drobec ten sklz vo velkosti dalsie tyzdne? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre